Arslan Soydan Haberleri

Arslan Soydan haber, Arslan Soydan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arslan Soydan - 02.11.2018
Tzob Yönetim Kurulu Üyesi Soydan: Fındık Üreticisi Kazanmıştır
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) fındığa müdahale etmesiyle birlikte bir lobinin mücadelesinin ortadan kaldırıldığını belirterek, "Fındık üreticisi bu mücadeleyi kazanmıştır" dedi.
Arslan Soydan - 02.11.2018
Dha Yurt Bülteni 13
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Okuldan detay Buğra Kağan foto Hakan KABAHASANOĞLU/GİRESUN, - ================== TZOB YÖNETİM KURULU ÜYESİ SOYDAN: FINDIK ÜRETİCİSİ KAZANMIŞTIR TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) fındığa müdahale etmesiyle birlikte bir lobinin mücadelesinin ortadan kaldırıldığını belirterek, "Fındık üreticisi bu mücadeleyi kazanmıştırö dedi.
Arslan Soydan - 01.11.2018
Ordu'da Narenciye Hasadı Başladı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Perşembe ilçesinde narenciye hasadı yapan bazı üreticileri ziyaret etti.
Arslan Soydan - 01.11.2018
TMO Fındık Alımına Başladı
TMO'dan internet üzerinden randevu alan Ordulu fındık üreticileri, sabahın erken saatlerinden itibaren araçlarla fındıklarını TMO'nun Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan deposu önüne getirdi. Fındık alım merkezinde incelemede bulunan Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu üyesi Arslan Soydan, TMO'nun müdahale alımı yaparak piyasada olmasının önemli olduğunu söyledi.
Arslan Soydan - 01.11.2018
Dha Yurt Bülteni-5
Proje ile çiftçilere 1 milyondan fazla zeytin fidanı dağıtıldığını belirten Özeser, şunları söyledi: "Projemiz amacına ulaştı ve bir zamanlar sayıları 10 binlerle ifade edilen zeytin ağacının sayısı 1 milyon 600 binlere çıktı. Zeytin yetiştiren çiftçi sayımız da 700'den 5 bine yükseldi. 34 bin dönüm arazide bu yıl yetişkin 1 milyon 500 bin ağaçtan çiftçilerimiz hasat yapmaya başladı. 1 ağaçtan 60 ile 80 kilo arasında zeytin alıyoruz. Bu oran bazı ağaçlarda yükseliyor bazılarında ise düşüyor. Geçen yıl yaklaşık 210 bin tonluk bir hasat yapılmıştı, bu sezon ise 220 bin tonluk bir rekolte bekliyoruz. Salamuralık ve yağlık olarak hasat edilen zeytinin kilosu 3-4 TL arasında alıcı buluyor. Zeytin hasadına başlayan çiftçilerimiz bu yıl yağ oranından çok memnunlar." ZEYTİN ALTIN DEĞERİ GÖREN BİR ÜRÜN Zeytinin son yıllarda yükselişe geçtiğini ve ekimi kıraç bölgelerde artarak devam ettiğini söyleyen Kadirli Ziraat Odası Başkanı Hanifi İspir ise, zeytinin artık Kadirli'de büyük bir önem arz ettiğini ifade ederek şöyle konuştu: "Zeytin diken çiftçilerimiz şimdi para kazanmaya başladı. Çiftçilerimiz zeytincilikte büyük bir mesafe kat etti. Yurt içinden her bölgeden zeytin alımı için ilçemize geliyorlar. Zeytinin pazar sorunu yok. Ağaçta dahi satışını yapan çiftçilerimiz var. Zeytin mevsiminde geçici binlerce işçi evine ekmek götürüyor. Ayrıca budama ve bakımı gibi işler içinde ara ara insanlar iş buluyorlar. Artık Kadirli'de zeytini ile adından söz ettiriyor. Zeytinciliğin gelişmesi ile birlikte 6 fabrika açıldı. Bu Fabrikalarda da onlarca kişi çalışıyor. Zeytin artık Kadirli'de altın değeri gören bir ürün oldu." Görüntü Dökümü ------------------------------ Zeytin tarlalarının ve ağaçlarının görüntüsü Zeytin bahçesinde işçilerin hasat yapması Zeytin görüntüsü Zeytin bahçesindeki işçilerin çalışması Bahçelerden detaylar Fabrikaya getirilen zeytinin dökülmesi Zeytinin makineye girişi yıkanışı ve yağ olarak çıkışı Zeytinin yağa dönüştürülerek paketlenmesi BOYUT: 346 MB  SÜRE: 03'10"  Haber-Kamera: Efendi ERKAYIRAN/KADİRLİ,(Osmaniye), =================================================== 3)TMO FINDIK ALIMINA BAŞLADI TMO levant kalite fındığı 14 lira, Giresun kalite fındığı ise 14.50 liradan üreticiden almaya başladı. TMO'dan internet üzerinden randevu alan Ordulu fındık üreticileri, sabahın erken saatlerinden itibaren araçlarla fındıklarını TMO'nun Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan deposu önüne getirdi. Fındık alım merkezinde incelemede bulunan Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu üyesi Arslan Soydan, TMO'nun müdahale alımı yaparak piyasada olmasının önemli olduğunu söyledi.
Arslan Soydan - 31.10.2018
Ordu'da Kivi Hasadı Başladı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, bir kivi bahçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, özellikle sahil kesimindeki bahçelerde hasadın imece usulu ile gerçekleştirildiğini söyledi.
Arslan Soydan - 30.10.2018
Ordu'da Fındık Fiyatları Yükseldi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, AA muhabirine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TMO aracılığı ile 1 Kasım'dan itibaren levant kalite fındığın kilogramının 14, Giresun kalite fındığın kilogramının ise 14,5 liradan alınacağı yönündeki açıklamasının, serbest piyasaya olumlu yansıdığını söyledi.
Arslan Soydan - 26.10.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fındık Alımı Açıklaması Üreticileri Sevindirdi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milyonlarca üreticinin beklediği müjdenin en sonunda geldiğini söyledi.
Arslan Soydan - 18.10.2018
Fındık Üreticisi, Bakan Pakdemirli'nin Açıklamasını Olumlu Buldu
ORDU/ Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin "Üreticinin elinde fındık bitene kadar piyasaya fındık sürmeyeceğiz.
Arslan Soydan - 28.09.2018
Ordu'da Fındığın Geleneksel ve Modern Uygulamaları İncelendi
Programa, Vali Yardımcısı Ahmet Arık, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz, Altınordu Zİraat Odası Başkanı Selami Akarsu, Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Feyzullah Konak, TUSCIA Üniversitesi'nden Dr.
Arslan Soydan - 26.09.2018
Üreticiden 12 Liraya Alınan Fındık İşlenip 60 Liradan Satılıyor
ORDU'da üreticiden 12 liraya satın alınan kabuklu fındık, fabrikada kavrulup işlendikten sonra perakendeciler ve kuruyemişçilerde kilogramı 60 liranın üzerinde satılıyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, üreticiden maliyetin altında satın alınan fındıkla işlenip tüketiciye satılması arasındaki fiyat farkının büyük olduğunu, döviz artışıyla birlikte bu farkın sürekli arttığını, ancak üreticideki fiyatın ise halen düşük olduğunu söyledi.
Arslan Soydan - 26.09.2018
Dha Yurt Bülteni 4
===================================================== 3)ÜRETİCİDEN 12 LİRAYA ALINAN FINDIK İŞLENİP 60 LİRADAN SATILIYOR ORDU'da üreticiden 12 liraya satın alınan kabuklu fındık, fabrikada kavrulup işlendikten sonra perakendeciler ve kuruyemişçilerde kilogramı 60 liranın üzerinde satılıyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, üreticiden maliyetin altında satın alınan fındıkla işlenip tüketiciye satılması arasındaki fiyat farkının büyük olduğunu, döviz artışıyla birlikte bu farkın sürekli arttığını, ancak üreticideki fiyatın ise halen düşük olduğunu söyledi.
Arslan Soydan - 13.09.2018
Tescilli Akkuş Fasulyesinde Rekolte Artışı Bekleniyor
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akkuş şeker fasulyesinin hasadına başlandığını söyledi.
Arslan Soydan - 28.08.2018
Selin Karadeniz'e Taşıdığı Fındıklar Kumsala Vurdu
Ordu'da 8 Ağustos günü meydana gelen, 1 kişinin yaşamını yitirdiği, 9 kişinin de yaralandığı sel felaketinde, 43 bin 476 dekarlık alandaki 809 ton fındık zarar gördü. Sel sularıyla derelere karışıp, denizin açıklarına taşınan tonlarca fındığın bir kısmı, güneşli havada ve durgun denizde tekrar kumsala vurmaya başladı. Kumsaldaki fındıkları görenler ise şaşkınlık yaşadı. Kıyıdaki sağlam fındıkları toplayan kişiler, bir taraftan da kumsalı temizledi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu üyesi Arslan Soydan, selden etkilenen ilçelerde fındık rekoltesinin yüzde 30'unun sulara kapıldığını, hasar tespit çalışmalarının ise halen sürdüğünü söyledi.
Arslan Soydan - 28.08.2018
Dha Yurt Bülteni-12
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu üyesi Arslan Soydan, selden etkilenen ilçelerde fındık rekoltesinin yüzde 30'unun sele gittiğini, hasar tespit çalışmalarının ise halen devam ettiğini söyledi.
Arslan Soydan - 27.08.2018
Üretici TMO'nun Fındık Fiyatını Açıklamasını Bekliyor
TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındık hasadında sona yaklaşıldığını hatırlatarak, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO), biran önce fındık piyasasına girerek, fındık alım fiyatını 15 TL'nin üzerinde açıklaması gerektiğini söyledi.
Arslan Soydan - 27.08.2018
Dha Yurt Bülteni-13
Görüntü Dökümü -Görüntüde küçük kızın ambulanstan inerken görüntüsü -Demirin görüntüsü ve detaylar Haber-Kamera: Tezcan Solmaz-Düzce-DHA ======================== ÜRETİCİ TMO'NUN FINDIK FİYATINI AÇIKLAMASINI BEKLİYOR TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındık hasadında sona yaklaşıldığını hatırlatarak, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO), biran önce fındık piyasasına girerek, fındık alım fiyatını 15 TL'nin üzerinde açıklaması gerektiğini söyledi.
Arslan Soydan - 19.08.2018
Ordu'da Fındık Piyasası Hareketlendi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birçok üreticinin ürününü hasat ettikten sonra pazara indirmeye başladığını söyledi.
Arslan Soydan - 18.08.2018
Marmara'nın "Ayçiçeği" Karadeniz'in "Soyası" Güneydoğu'yu Sevdi
Türkiye'de daha çok Marmara Bölgesi'nde yetiştirilen ayçiçeği ile Karadeniz'de üretimi yaygın olan soyanın Siirt Üniversitesince kentteki deneme üretiminden olumlu sonuçlar alındı.
Arslan Soydan - 14.08.2018
Dha Yurt Bülteni 5
1)ORDU'DA SEL OLAN İLÇELERDE FINDIĞIN YÜZDE 30'U SELE GİTTİ ORDU'da geçen hafta meydana gelen sel felaketinin ardından, fındıkta hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu üyesi Arslan Soydan, selden etkilenen ilçelerde fındık rekoltesinin yüzde 30'unun sele gittiğini belirterek, "Alanları görüyoruz, denizdeki, derelerdeki fındıklar belli.
Arslan Soydan - 11.08.2018
Dha Yurt Bülteni - 1
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Arslan Soydan ve Hasan Kozoğlu ile oda üyeleri Ünye ilçesindeki tarım arazilerinde incelemelerde bulunarak selin verdiği zararın boyutunu gözlemledi.
Arslan Soydan - 10.08.2018
Ordu'da Selin Yaraları Sarılıyor
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Arslan Soydan ve Hasan Kozoğlu ile oda üyeleri Ünye ilçesindeki tarım arazilerinde incelemelerde bulunarak selin verdiği zararın boyutunu gözlemledi.
Arslan Soydan - 10.08.2018
Dha Yurt Bülteni - 16
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Arslan Soydan ve Hasan Kozoğlu ile oda üyeleri Ünye ilçesindeki tarım arazilerinde incelemelerde bulunarak selin verdiği zararın boyutunu gözlemledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Arslan Soydan Haberleri | Arslan Soydan Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Arslan Soydan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Arslan Soydan kimdir, hayatı ve biyografisi. Fındık Diyarı Ordu'da Çilek Üretimi Arttı! Tarladan Satılan Çilekler Üreticinin Yüzünü
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 14:27:32. #1.14#

title