Haberler

Arama Tarama Yanılgısı' Oyunu Büyük Beğeni Topladı

Mevlüt Baki Tapan’nın yazdığı ve Doç. Dr. Fatma Öztürk Dağabakan’ın yönetmen koordinatörlüğünü üstlendiği ’Arama Tarama Yanılgısı’ adlı tiyatro oyunu izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Mevlüt Baki Tapan'nın yazdığı ve Doç. Dr. Fatma Öztürk Dağabakan'ın yönetmen koordinatörlüğünü üstlendiği 'Arama Tarama Yanılgısı' adlı tiyatro oyunu izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

'Aziz Nesin'in Fil Hamdi'sinden ve Kurt Kusenberg'in Ters Bir Bakış' adlı öykülerinden esinlenerek tiyatroya uyarlanan 'Arama Tarama Yanılgısı' Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkez'inde izleyicileriyle buluştu.

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünde bir ilk olarak tarihte yerini almayı başaran oyun 17 kişilik ekibiyle birlikte 4 aylık çalışma sonrasında sahnelendi. Oyunun sahnelenmesindeki en büyük amaç bölüm içerisindeki öğrencilere maddi destek sağlamak olduğunu belirten oyuncular, "Biletler de sabit bir fiyat belirtilmemiştir. Kişilerin kendi istekleri doğrultusunda bilet satışı sağlanmıştır. Ayrıca mevcut bir oyunu oynamak yerine, akademik bir çalışmaya da imza atmayı hedef aldık. Bu sebeple de oyunun ortaya çıkarılmasında bir takım çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar iki farklı edebi eser özellikle incelendi. Almancadan Türkçeye çeviri yapıldı. Bu eserler hakkında inceleme yapanların çalışmaları da incelendi. Bölüm adına yeni bir eser ortaya koymak amacıyla özgün bir eser kaleme alındı. Alınan eser iki farklı versiyonla bazı uzmanların görüşüne sunuldu." şeklinde konuştular.

Eser tek perde olarak tüm seyirciye sunulmuş olup, uzmanların gözünden özel görüşler raporlanacak ve rapor halinde hem de oyunun tüm aşamaları uzun öykü halinde kurgusal olarak Mevlüt Baki Tapan tarafından kaleme alınacak ve kitap haline getirilecek. "Arama Tarama Yanılgısı" adlı tiyatro oyununun tüm çalışma süreçlerini içerisinde barındıracağı "Tiyatroya Giden Yol" adlı uzun öykü yakın zamanda yayına sunulacak. - ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Atatürk Üniversitesi Aziz Nesin Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 20 Nisan Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 20 Nisan Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Irak'taki Şii Milis Gücü Haşdi Şabi'ye Hava Saldırısı Düzenlendi E Devlet çöktü mü Son Dakika? E Devlet'te sorun mu var 20 Nisan Cumartesi 2024 20 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 20 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 20 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 20 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! 22 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi, yarım gün mü? 20 Nisan Cumartesi Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title