Ankara: İtfaiyeciler 2007 Yılına Görevleri Başında Girdi

Ankara: İtfaiyeciler 2007 Yılına Görevleri Başında Girdi

Vatandaşlar Bayram ve Yeni Yılı Evlerinde ya da Eğlence Mekanlarında Kutlarken, İtfaiyeciler 2007 Yılına Görevleri Başında Girdi.

Ankara: İtfaiyeciler 2007 Yılına Görevleri Başında Girdi

Vatandaşlar bayram ve yeni yılı evlerinde ya da eğlence mekanlarında kutlarken, itfaiyeciler 2007 yılına görevleri başında girdi.

24 saat görev yapan itfaiyeciler art arda gelen yangın ihbarları nedeniyle 2007 yılına görevleri başında girdi. Ankara Altındağ İlçe Kurtuluş Grup Amirliği'nde görev yapan itfaiyeciler de yeni yıla çalışarak girenlerden. Grup amirliği yemekhanesinde kolalarını yudumlayarak televizyondaki yılbaşı programlarını izleyen itfaiyeciler, verilen yangın alarmı sonrası bir dakika içerisinde araçlarına binip olay yerine doğru hareket etti. 15 yıllık itfaiye eri Abdurrahman Tuğlu (40), yeni yıla çalışarak girmenin kendilerini mutsuz etmediğini belirterek, "Vatandaşlar gönül rahatlığıyla eğlenebilir. Çünkü biz görevimizin başındayız" diye konuştu.

14 yıllık itfaiyeci Hasan Akbıyık (39) ise, görev yapmanın da bayram kadar kutsal olduğunu ifade ederek, yeni yılda çalışmanın çok daha heyecan verici olduğunu söyledi.