Alanya Bisiklet Turu'nda Zafer; Gabor Kasa'nın

TBF tarafından düzenlenen ve UCI'nın yarış takviminde yer alan 2.2 kategorisindeki 2.Uluslararası Alanya Bisiklet Turu'nu, Manisaspor'un Sırbistanlı sporcusu Gabor Kasa kazandı.

Alanya Bisiklet Turu'nda Zafer; Gabor Kasa'nın

BAŞKAN MÜFTÜOĞLU 2012 LONDRA OLİMPİYATLARI'NA 2 SPORCU İLE KATILMAYI GARANTİLEDİK

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) tarafından düzenlenen ve Uluslararası Bisiklet Birliği'nin (UCI) yarış takviminde yer alan 2.2 kategorisindeki 2. Uluslararası Alanya Bisiklet Turu'nu, Manisaspor'un Sırbistanlı sporcusu Gabor Kasa kazandı.

Turun dördüncü etabı olan 114, 7 kilometrelik Alanya-Manavgat etabında 40 bisikletçi pedal çevirdi. Kleopatra Plajı'nda TBF Başkanı Emin Müftüoğlu'nun verdiği startla başlanan yarışta sporcular, Manavgat Otogar Kavşağı'ndan dönüş yapıp başlangıç noktasında yarışı bitirdi. Etabı, Konya Torku Şekerspor takımından Hüseyin Özcan 2.48.24'lük derecesiyle 1'inci, Ukrayna'dan Sergiy Shumilov 2.48.25'lik dereceyle 2'nci ve Manisaspor'un Sırbistanlı sporcusu Gabor Kasa 2.49.22'lik dereceyle 3'üncü tamamladı.

Yarış sonunda düzenlenen ödül töreninde sporculara madalyaları verildi. Turun galibi Gabor Kasa'ya 'sarı mayo'yu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak giydirdi. Turda Brisaspor'dan Nazım Bakırcı 'yeşil mayo'nun, İran takımından Mohammaad Pauri ise 'kırmızı mayo'nun sahibi oldu.

Turda takım klasmanında da Manisaspor 1'inci, Konya Tortu Şekerspor 2'nci, İran ise 3'üncü oldu. Turda en iyi sprinter 'yeşil mayo'nun sahibi Nazım Bakırcı, en iyi tırmanma sprinteri ise İran takımından Mohammaad Pauri oldu.

Tur sonunda açıklama yapan TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, yol bisikletinde 2012 Londra Olimpiyatları'na 2 sporcu ile katılmayı garantilediklerini kaydetti. Dünya Bisiklet Birliği'nin yapacağı toplantı sonunda kararın açıklanacağını belirten Müftüoğlu, Türkiye'nin 2012 Londra Olimpiyatlarına 3 sporcu ile katılma ihtimalinin de olduğunu sözlerine ekledi.

40 yıl aradan sonra olimpiyatlara 2 sporcu göndermeyi garantilediklerini belirten Müftüoğlu, Ülkemizin organizasyonlarda neler yapabildiğini dünyaya gösterdik. Türk insanının istediği zaman her şeyi başardığını bir kez daha göstermiş olduk. Bu başarıyla 2012 Londra Olimpiyatlarına gideceğiz dedi. Etabın galibi Hüseyin Özcan ise rüzgara rağmen iyi bir yarış sergilendiğini belirtti.

Kaynak: DHA