AK Parti Konya Milletvekili Samancı Açıklaması

AK Parti Konya Milletvekili Samancı Açıklaması

AK Parti Konya Milletvekili Samancı Açıklaması
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

"Mısır'da yaşanan, seçilmiş cumhurbaşkanı ve yönetimine yapılan darbenin en kısa sürede sona erdirilip, sadece sivillerden oluşan geçiş sürecinin derhal devreye sokulması görüşündeyiz"

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Mısır'da seçilmiş cumhurbaşkanına ve yönetimine yapılan darbenin sona erdirilmesini, sivillerden oluşacak yeni yönetimin devreye girmesi görüşünde olduklarını söyledi.

Samancı, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, gazetecileri "Rabia" işareti yaparak selamladı. Suriye ve Mısır'da yaşanan olayların kendilerinde derin üzüntüye neden olduğunu belirten Samancı, Suriye'de gerçekleşen kimyasal saldırının vahşet ve katliam niteliğinde olduğunu belirtti. 

Suriye'de yaşananların tüm sınırları zorladığını bildiren Samancı, şunları kaydetti:

"Son saldırıyla insanlık vicdanı büyük darbe ve derin yara almıştır. Ortadoğu; insanlık, özgürlük, istikrar ve demokrasi adına çok kritik, tarihi bir dönemden geçmektedir. Mısır'da yaşanan, seçilmiş cumhurbaşkanı ve yönetimine yapılan darbenin en kısa sürede sona erdirilip, sadece sivillerden oluşan geçiş sürecinin derhal devreye sokulması görüşündeyiz. Bunun için yapılan barışçıl gösterilerde kadınların ve çocukların içinde olduğu yüzlerce Mısırlı'nın katledilmesini şiddetle kınıyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun seçilmiş bir iktidara kastetmek, halka kastetmek, demokrasiye müdahale etmek demektir. Bugün Mısır'da yaşananlara sessiz kalanlar, en az darbeyi yapanlar ve katliamları gerçekleştirenler kadar sorumludurlar." - Konya

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title