Adana: Türkiye 3. Futbol Ligi

Türkiye 3. Futbol Ligi 1. Grup Lideri Adanaspor'da, Deplasmanda Alınan Antakyaspor Galibiyetinin Sevinci Sürüyor.

Adana: Türkiye 3. Futbol Ligi

Türkiye 3. Futbol Ligi 1. Grup lideri Adanaspor'da, deplasmanda alınan Antakyaspor galibiyetinin sevinci sürüyor.

Turuncu-beyazlı takımın teknik direktörü Zafer Göncüler, takımının sezon başından beri ilk defa Antakyaspor maçının ilk yarısında çok kötü bir oyun sergilediğini belirtirken, ikinci yarıda yapılan oyuncu değişikliğine paralel olarak oyun düzenindeki değişiklikle sahadan galibiyetle ayrıldıklarını söyledi. Antakya deplasmanında ikinci yarıda iki oyuncu birden değiştiren ve Ender'i sol tarafa kaydırarak, orta sahada meydana gelen tıkanıklığı giderdiğini belirten Göncüler, kötü oyun sebebiyle takımın maç kazanamayacağını belirterek, "Kötü oyunla ancak 2-3 maç kazanılabilir. Daha doğrusu şansla ancak bu sağlanır. Adanaspor, şu anda rakipleriyle arasında puan farkı bulunduruyorsa ve liderlik koltuğunda oturuyorsa şanstan çok deneyimi ve gücüyle buradadır. Şans faktörü belirli bir yere kadar olur. Daha sonra şans da olmaz" dedi.

Antakyaspor maçından birçok ders aldıklarını da ifade eden Göncüler, bu hafta Kilis Belediyespor ile oynanacak karşılaşmada Ali Asım, Habib ve Murat'ın sakatlık ve cezalar sebebiyle oynayamayacak olmasının sıkıntısını yaşayacaklarına da dikkat çekti. Göncüler, "Bizim hedefimiz belli. İki oyuncum olmayabilir. Ama, görevi kime verirsem, o çıkıp aslanlar gibi mücadele ederek arkadaşlarının yokluğunu aratmıyor. Adanaspor'un geniş bir kadrosu var. Eksikleri mazeret olarak saymayız. Kazanmak için sahaya çıkıp mücadelemizi yapmak zorundayız. Ali Asım, Habib ve Murat'ın boşluğunu diğer arkadaşlarımız dolduracaktır. Bundan kimsenin endişesi olmasın" diye konuştu.

Bu arada, Adanaspor'un hücuma dönük orta saha oyuncusu Habib, kasığındaki sakatlık sebebiyle en az 6 hafta forma giyemeyecek. Sakatlığına rağmen fedakarlık yaparak oynayan ve Antakyaspor maçında ilk golü atan Habib, İzmir'e giderek Dr. Bülent Zeren tarafından muayene edildi. Habib'in kasığındaki sakatlığın ancak 6 hafta sonra düzelebileceği kaydedildi.

Teknik Direktör Zafer Göncüler, Habib'in bugüne kadar büyük bir fedakarlık gösterdiğini belirtirken, "Çocuk sakat sakat oynadı ama, artık dayanacak gücü kalmadı. Tedavisine başlandı. Kısa sürede aramızda olmasını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Diğer taraftan takım kaptanı Ender Traş'ın, Antakyaspor maçında takımı hücumdayken, rakip oyuncunun sakatlanması üzerine topu dışarıya atmasına Zafer Göncüler tepki gösterdi. Fair-play olgusunun yanlış değerlendirildiğini öne süren Göncüler, "Tepkimi maçta da gösterdim. Karşılaşma 0-0 devam ederken, boş pozisyonda duran bir futbolcum yerine topu dışarıya atmamalıydı. Çünkü, bazı futbolcular fair-play olgusunu taşımıyor. Numaradan yere yatıyor. Bu nedenle Ender de topu dışarıya değil, arkadaşına vermeliydi" ifadelerini kullandı.