Abdüllatif Şener Parti Kuruyor

Abdüllatif Şener Parti Kuruyor

Eski Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, Türkiye'nin yeni bir siyasi oluşuma ihtiyacı olduğunu belirterek parti kuracağını açıkladı.

Abdüllatif Şener Parti Kuruyor

Eski Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, Türkiye'nin yeni bir siyasi oluşuma ihtiyacı olduğunu belirterek parti kuracağını açıkladı. Şener, partinin isim ve amblemi hakkında bilgi vermedi.


22 Temmuz seçimlerinde AKP'den aday olmayan ve ismi sık sık yeni bir siyasi oluşum için geçen Abdüllatif Şener, Star Tv'de Ankara Temsilcisi Murat Çelik'in sorularını yanıtladı. Yaklaşık bir yıldır bulunduğu her ortamda yeni bir siyasi hareket ihtiyaç olduğu talepleri ile karşılaştığını belirten Şener, böyle bir ihtiyacın karşılanması için çaba harcamak zorunda olduğunu hissettiğini söyledi. Bunun için yeni bir parti kurmayı düşündüğünü söyleyen Şener, yeni partinin merkez partisi olacağını anlattı. Şener, partiye AKP'den katılım olup olmayacağı veya böyle bir şey düşünüp düşünmediği sorusu üzerine, "Bizim düşündüğümüz bir merkez partisidir. Merkez her tarafa hitap eder. Dolayısıyla bunun oluşumunda da değişik siyasi eğilimlere mensup insanlar yer alacaktır" dedi. Şener, partinin ismi ve amblemi hakkında bilgi vermezken bunun bir süreç içinde olgunlaşacağını söyledi. (ANKA)


(İG/ZG)

Kaynak: ANKA