ABD'li Kadın Dünyanın Emzirebilen İlk Transeksüeli Oldu

ABD'li Kadın Dünyanın Emzirebilen İlk Transeksüeli Oldu

ABD'li trans kadın, dünyada ilk defa çocuk emzirmeyi başararak tarihe geçti. Doktorlara göre, çocuğun beslenmesi ve gelişimi tamamen normal.

ABD'li Kadın Dünyanın Emzirebilen İlk Transeksüeli Oldu

Dünyada ilk defa cinsiyet değiştiren bir erkek hormon tedavisi gördükten sonra çocuk emzirmeyi başardı. Doktorlar trans annenin emzirmesini tetiklemek için bir ilaç kokteyli enjekte ettikten sonra 30 yaşındaki trans anne bebeğini emzirebildi.

6 AY BOYUNCA GÜNDE YARIM LİTRE SÜT ÜRETTİ

Sağlık görevlilerinin açıklamasına göre kadının günde yarım litre süt üretebiliyor. İsmi açıklanmayan ABD'li kadın emzirmeye 6 ay boyunca devam edebildi. New York'taki Mount Sinai Sağlık Sistemine başvurarak talebini ileten kadına yardımcı olan doktorlardan Dr. Tamar Reisman, bu sonuca "heyecanlandığını" söyledi.

TRANSLAR DA EMZİREBİLİR

Bu durumun ilk trans emzirmesi olarak kayda geçtiği duyuruldu. Bebeğe yetecek kadar sütü 6 ay boyunca üretebilen kadının durumu, uygun koşullar altında transeksüel kadınlarda emzirmenin gerçekleşebileceğinin işareti olarak gösterildi. Çocuk doktorları, çocuğun büyümesi ve beslenmesinin normal olduğunu söyledi.

Erkek hormonları bloke etmek ve hastaları dişileştirmek için kullanılan ilaç olan spironolaktonun annenin sütünü geçebildiği ve sıçanlar üzerinde yapılan deneylerin bu durumun kanser riskini artırdığını gösterdiği de ifade edildi.

YORUMLAR (17)

  • TİNNN:
    Emzirmesi mi onemli!!!!! O cocuk buyusun bakalim be gibi anaromallikler olcak test edildimi??? Anca abuk subuk haberler! Dr lar bir suru ilac kokteyli vermsiler o cocugada gecmistir!! Yanetkileri vakit gectikce gorunur. Iyice kafayi yedi sapiklar
  • MİLA:
    ingilterede bir arkadasım anne 55 yasından sonra lezbiyen olmus bir hafta kendime gelemedim var sen düşün durumu sosyoloğum sorsan nevrim döndü baktım dünyanın her yeri bozuk kücük köylere kadar ben ne okumusum dedim kendime dünyanın degeri kalmamıs sanal paraymıs ulan insanlar hologram olmus form degiştiriyor
    DİNEY GUND: Milo sen bir Australia ya gel ve gur kayniyor burasi lezlerden biri sine sordum neden lez oldun bana dediki Copra korkusundan ulan dedim Copra zevk anahtaridir costurur inanmadi ve bana l am sorry dedi :-(((
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.