ABD, Haseke ve Kobani'de Askeri Üs Kuruyor
Haberler » Dünya » ABD, Haseke ve Kobani'de Askeri Üs Kuruyor - Haberler

ABD, Haseke ve Kobani'de Askeri Üs Kuruyor

ABD, Suriye'nin kuzeyinde iki askeri üs kurmaya hazırlanıyor. Haseke'deki üs tamamlanırken Kobani'deki üssün yapımı sürüyor.

ABD, Haseke ve Kobani'de Askeri Üs Kuruyor

ABD'nin 'nin kuzeyinde iki askeri üs inşa etmek için hazırlıklara başladığı iddia edildi. Haseke'deki askeri üssün tamamlandığı ve 'deki üssün de yapımına başlandığı ileri sürüldü.

Kuzey merkezli sitesi "Basnews"in haberine göre, ABD'de Suriye'nin kuzeyindeki Kürt bölgesinde iki askeri üs inşa etmek için harekete geçti.

KOBANİ'DE ASKERİ ÜSSÜN İNŞASINA BAŞLADILAR

Haberde, ABD'li askeri uzmanlar ve mühendislerin Haseke kırsalındaki petrol kasabası Rimelan'da askeri ve sivil amaçlı kullanılacak üssün yapımını tamamladığı iddia edildi.

Suriyeli Kürtlerin öncülüğünü yaptığı Suriye Demokratik Güçleri'nden bir yetkilinin açıklamasına göre, ABD, Kobani'de bir askeri üssün inşasına da başladı.

Kobani'deki hava üssünün hem sivil hem de askeri amaçlı kullanılacağı ifade edildi.

Suriye'deki Kürt yetkililer yakın zamanda da, Rimelan pistinin ABD helikopterleri tarafından kullanıldığını açıklamıştı.

UYDU GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANMIŞTI

Geçtiğimiz ay da küresel istihbarat üzerine çalışan düşünce kuruluşu Stratfor'un ele geçirdiği uydu görüntüleri basına sızmıştı.

Görüntülerde Rimelan'daki, bir uçak pistinin genişletildiği yer almıştı. Suriye'deki Esad rejimi bu pisti iç savaş öncesi zirai amaçlarla kullanıyordu.

Manşet

Haberler

Dünya

Son Dakika Haberleri