150 İşçinin Belediye-iş Sendikası'ndan İstifası

150 İşçinin Belediye-iş Sendikası'ndan İstifası

Memur-sen'e Bağlı Bem-bir Sen Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever, Türk-iş 6. Bölge Temsilcisi İsmail Topçu'nun, Kendi Sendikalarıyla İlgili Yaptığı Açıklamalara Tepki Gösterdi.

150 İşçinin Belediye-iş Sendikası'ndan İstifası

Memur-Sen'e bağlı Bem-Bir Sen Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever, Türk-İş 6. Bölge Temsilcisi İsmail Topçu'nun, kendi sendikalarıyla ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

İlkadım Belediyesi'nden Belediye-İş Sendikası'na üye 150 işçinin istifa ederek Hizmet-İş Sendikası'na geçmesini ağır dille eleştiren Türk-İş 6. Bölge Temsilcisi İsmail Topçu'ya tepki gösteren Nurettin Sever, "Topçu'nun hezeyandan öte gitmeyen açıklamalarını esefle kınıyorum, açıklamaları hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmamaktadır" dedi. "Acaba, bir sendikanın tecrübeli temsilcisinin duyum ve vehimlerle hareket ederek diğer sivil toplum örgütlerini suçlamaları, kendi kusurlarını örtmek için mi dir?" diye

soran Sever, "Yakışıksız, mesnetsiz beyanlarla bizleri bir yerlere yönlendirmeleri mümkün değildir. İşçiler kendi hür iradeleriyle yola çıkmışlar ve kendi kararlarını kendileri vermişlerdir. Biz Memur-Sen'e bağlı Bem-Bir-Sen olarak belediye ve mahalli idarelerde yetkili sendikayız. Bem-Bir Sen olarak bizim görevimiz memurların hak ve menfaatini korumaktır. Onların hakları konusunda çalışma yapmaktır. İşçilerin haklarıyla bağlı oldukları sendikaları ilgilenmelidir" ifadelerini kullandı.

(İG-MD-OK-Y)

Kaynak: İHA