Haberler

Yozgat'ta Ekoterapi Etkinliği İlgi Görüyor

Güncelleme:

Yozgat'ta Psikoterapist Levent Tanman öncülüğünde düzenlenen ekoterapi etkinliği, zihin ve ruh sağlığı için iyileştirici bir etkiye sahip olması nedeniyle ilgi görüyor. Etkinlikte katılımcılar, doğal güzellikleri keşfetme imkanı buluyor.

SEYFİ ÇELİKKAYA

(YOZGAT)- Yozgat'ta Psikoterapist Levent Tanman öncülüğünde düzenlenen zihin ve ruh sağlığı için iyileştirici bir etkiye sahip olan ekoterapi etkinliği ilgi görüyor. Yaklaşık 30 gönüllünün katıldığı etkinliklerde, katılımcılar ilin doğal güzelliklerini görme ve yakından tanıma imkanı buluyor.

Kötü duygudan uzaklaşıp, iyi duygulara yaklaşma eğilimine yönelen birçok insan, stresten uzaklaşıp, stresle gelen olumsuzlukları önlemek amacıyla doğal yaşam terapilerine ilgi duyuyor. Yozgat'ta da Uzman Psikolojik Danışman-Psikoterapist Levent Tanman bir ilke imza atarak ekoterapi etkinlikleri düzenlemeye başladı. Hayatı daha iyi anlamak, hayata karşı daha mutlu ve pozitif hissetmek isteyen gönüllüler, ilin farklı bölgelerine geziler düzenleyerek hem zihinlerini boşaltıp, ruh sağlığını düzene sokmaya çalışıyor hem de ilin doğal güzelliklerini keşfetme imkanı buluyor. Etkinliğe katılan Ferda Der, "Yozgat'a yeni geldim, henüz iki ay oldu. Yozgat'ı ve çevresini tanımak için oldukça hevesliydim, bu terapi grubunu buldum. İlk defa onlara katılışım, doğayla baş başa, doğanın sesini, hocamızın tavsiyelerini dinleyerek çok iyi geldi. Olduğu müddetçe katılmayı düşünüyorum. Hem Yozgat'ın çevresindeki güzellikleri görmek, hem ruhumuza katkıda bulunmak bence çok güzeldi" diyerek, etkinliğin faydalarını özetledi.

"İnsanlar doğadan uzaklaştığı anda birtakım psikolojik problemler yaşama ihtimalleri artıyor"

Yozgat'ta ekoterapi etkinliklerini iki yıldır düzenlediğini aktaran Psikoterapist Levent Tanman, etkinlikteki amacın farklı bakış açıları ile ufkumuzu genişletmek, empati becerimizi geliştirmek, psikolojik dayanıklılığı arttırarak, üzerinde yaşadığımız dünya ile derin ve anlamlı bir bağ kurabilmek olduğunu söyledi. Doğada vakit geçirmenin zihin ve ruh sağlığı için iyileştirici bir etkiye sahip olduğuna vurgu yapan Tanman, talebin sürekli arttığını, yoğun katılım ve istek üzerine belirli periyotlarda ekoterapi etkinliğine devam edeceklerini bildirdi. Tanman, şöyle konuştu:

"İki yıldır Yozgat'ta bulunuyorum. İki yıldır yaklaşık bu beşincisini yapıyoruz, ekoterapi faaliyeti düzenliyorum. Amacımız, meslek hayatım boyunca şunu gördüm; insanlar doğadan uzaklaştığı anda birtakım psikolojik problemler yaşama ihtimalleri artıyor. Depresyon, anksiyete gibi. Amacımız hem insanı doğaya karşı daha duyarlı hale getirmek hem de terapiyle doğayı bütünleştirip, bir ekoterapi etkinliği düzenlemek. Hem insanlarda birtakım meditasyon, anda kalma etkinlikleri yapıyoruz, hem de aslında bulunduğumuz ilin güzelliklerini insanlara tanıtmaya çalışıyoruz. Bu amaçla burada Gelin Kayası ve Cehrilik Lalesi'nde beşincisini yaptık. Bundan sonra da -talep çok yoğun- ayda bir farklı güzergahlarda bu faaliyeti yapmaya çalışacağız."

Kaynak: ANKA / Yerel

Yozgat Yerel Sağlık Yaşam Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri 'İntihar etti' olmuş

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri "İntihar etti" olmuş

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 C Grubu Puan Durumu! C Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 C Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 B Grubu Puan Durumu! B Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 B Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 A Grubu Puan Durumu! A Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 A Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? Almanya Macaristan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Almanya Macaristan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Nedim Bajrami hangi takımda, nerede oynuyor? Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Nedim Bajrami kimdir? TRT 1 canlı maç izle! (4K) ALMANYA-MACARİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Hırvatistan Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hırvatistan Arnavutluk maçı ne oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hırvatistan Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hırvatistan Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title