Haber : Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali mest etti - Haberler

Haberi Paylaş

Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali mest etti

 - Güncelleme:

Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali mest etti 5 ülkeden gelen dans ekipleri coşturdu Eskişehir'de karnaval havası Eskişehir'de ikinci günü kutlanan Sivrihisar Belediyesi Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı.

Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali mest etti

5 ülkeden gelen dans ekipleri coşturdu

Eskişehir'de karnaval havası

ESKİŞEHİR - Eskişehir'de ikinci günü kutlanan Sivrihisar Belediyesi Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı.

Sivrihisar Belediyesi Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali'ne 29 Haziran Çarşamba günü Sivrihisar Korteji ile start verilmişti. Festivalin ikinci gününde etkinlikler, Eskişehir'de devam etti.

Atatürk Anıtı'na çelenk koyulması akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından protokol eşliğinde Türkiye başta olmak üzere, ABD, Moldova, Sırbistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Letonya'dan gelen dans gruplarının Vali Erol Ayyıldız'ı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından 6 ülkenin dans toplulukları ülkelerinin geleneksel danslarını izleyenlere sergiledi. Oldukça renkli görüntülerin oluştuğu dans etkinliğini izleyen vatandaşların eğlendiği görüldü. İzleyenler bu anları kayda almayı ihmal etmedi. Yaklaşık 1 saat süren dans etkinliğinin ardından dans toplulukları, halkın yoğun ilgisine maruz kaldı. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çekildi.

Düzenlenen gösteriden sonra kortej halinde yürümeye başlayan dans toplulukları ve insanlar, Eskişehir'in işlek caddelerinden geçerek vatandaşlara deyim yerindeyse karnaval havası yaşattı. En önde müzisyenlerin çaldığı müziklerle Eskişehirliler eğlenceli anlar yaşatan Sivrihisar Belediyesi Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali Korteji'nin yürüyüşü, Espark AVM önünde son buldu.

İhlas Haber Ajansı / Bahadır Turgut - Yerel

Yerel Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title