Haberler

Sarıgöl'de İlk Üzüm Olgunlaştı

Sarıgöl’de 2016 yılı ürünü olan Trakya İlkeren üzümleri olgunlaşarak tüketilmeye başladı.

Sarıgöl'de 2016 yılı ürünü olan Trakya İlkeren üzümleri olgunlaşarak tüketilmeye başladı.

Sarıgöllü üzüm üreticisi Fatih Akın tarafından evinin önünde yetiştirilen Trakya İlkeren türü çekirdekli üzüm geçen yıla oranla 15 gün önceden olgunlaşmaya başladığını belirterek, "Trakya İlkeren türü üzümüm 2015 yılında haziran ayının 15'inde olgunlaşma gösterdi. Bu yıl ise, 15 gün önceden olgunlaşmaya başladı. Sarıgöl'de ilk üzümü yemenin mutluluğunu yaşadım." dedi.

SARIGÖL'DE DOKUZ TÜR ÜZÜM YETİŞTİRİLİYOR

Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, Sarıgöl'de 90 bin dekarlık üzüm alanın bulunduğunu belirterek, " Sarıgöl'de ekonomik değeri yüksek olan çekirdeksiz sofralık Sultaniye üzümleri ağırlıklı olarak yetiştirilmekte. Sultaniye üzümlerimiz hem yaş, hem de kuru olarak değerlendirilmekte. Sultaniye üzümlerimiz aynı zamanda şaraplık olarak da değerlenmektedir. Sarıgöl'de doğa afetlerinin olmadığı yıllarda rekoltemiz 350 bin tona ulaşmakta. Sultaniye üzümlerimizin yüzde 80'i yaş olarak tüketilmektedir." dedi.

Ülgen, Sarıgöl Ovası'nda Sultaniye üzümlerinden ayrı olarak son 15 yılda çekirdekli sofralık dokuz tür üzüm çeşidi yetişmekte olduğunu belirterek, "Sarıgöl'de son 15 yılda tütün ekim alanları tesviye edilerek üzüm bağlarına dönüştürüldü. Sarıgöl'de çekirdekli üzüm türlerinden olan Gripson, Trakya İlkeren, Ata Sarısı, Süperyol, Michell Perrera, Mevlana, Red Globbe, Alfonso, Mevlana Siyah olarak dikimleri yapıldı. Bu tür üzümlerden Trakya İlkeren ve Süperyol çeşitleri haziran ayında olgunlaşmaya başlar." diye konuştu. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Fatih Akın Mevlana Sarıgöl Ekonomi Haberler

Diyarbakırlı Ramazan hoca cinayeti davasında karar: Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

Diyarbakırlı Ramazan hoca cinayeti davasında karar: Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Bakmadan Geçme

Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim, ne kadar ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim çıktı? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Seyhan, Yüreğir, Çukurova 16-17 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Selçuklu, Karatay, Meram 16-17 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Gaziemir 16-17 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Gemlik, Nilüfer, Osmangazi 16-17 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kepez, Muratpaşa, Alanya 16-17 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Esenyurt, Küçükçekmece, Pendik 16-17 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Çubuk, Beypazarı, Ayaş 16-17 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI l İngiliz Dili ve Edebiyatı taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları 2024! CANLI maç izle! (BUGÜNKÜ MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 16 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 17 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 17 Temmuz burç yorumları nedir? Diyarbakırlı Ramazan Hoca neden öldürüldü, ne olmuştu? Ramazan Pişkin'i öldüren şahıs ne ceza aldı? YKS 200, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280, 290, 300 puanla nereye girebilirim? YKS hangi bölümler gelir? Han Yunus nerede? Han Yunus nereye bağlı? Han Yunus nasıl yönetiliyor? Rahmi Özkan'ın hastalığı nedir, neden hastaneye kaldırıldı? Avukat Rahmi Özkan'ın sağlık durumu nasıl?
Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title