Haberi Paylaş

Taksiciden AK Partili Başkan'a olay sözler: Ben oturttum seni oraya, benim hakkımı savunacaksın

Yerel Haberler

Rize-Artvin Havaalanı'nda taksi ihalesinin yapılmaması, Pazar ve Ardeşen taksicilerini karşı karşıya getirdi. Ardeşenli taksiciler, havaalanına giremediklerini ve Ardeşen Belediyesi'nin haklarını aramadığını belirterek belediye önünde Başkan Avni Kahya'yı protesto etti. Bir taksici Başkan Kahya'ya "Oy zamanı geziyorsunuz. Ben oturttum seni oraya. Benim hakkımı savunacaksın" dedi. Kahya ise "Oy zamanı geziyorsam oy vermezsin bir daha. Sen oturttuysan bu koltuğa geri alırsın." diye yanıt verdi.

Rize'de, Pazar ve Ardeşen ilçelerindeki taksicilerin; açılışını 14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı Rize-Artvin Havalimanı'ndan yolcu alabilmesi için gereken ihalenin yapılmaması, taksiciler arasında gerginliğe yol açtı. Dün, Pazar ilçesindeki havaalanında Pazar Taksiciler Kooperatifi Başkanı Hızır Şükrü Doğanay; Ardeşenli taksicilerin havaalanından korsanvari yolcu aldıklarını, bunu yaparken de Ardeşen Şoförler ve Otomobilciler Başkanı Barış Oğuz'un ise gözcülük ettiğini öne sürmüştü. Bugün, Ardeşen ilçesinde Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Barış Oğuz beraberinde onlarca taksici ile birlikte Ardeşen Belediyesi önüne giderek, Belediye Başkanı Avni Kahya'yı protesto etti.

Taksiciler ile polisler arasında gerginlik çıktı. Belediye Başkanı Avni Kahya, taksicilerin yanına geldi ve şunları söyledi:

"Önce ihalesi olması lazım doğru mu? İl Danışma Toplantısı'nda bunu gündeme getirdik, bir an önce ihalesi yapılması için. İhale yapılmadan, bizim elimizi güçlendiriyor musunuz, zayıflatıyor musunuz şu an? Yapmayın bunu. Bunun yöntemi burada 'başkan neredesiniz?' yolu kesmek midir? Bu şekilde mi destek istiyorsunuz? Tehdit ederek, yol keserek. Bu gibi durumlarda yapılacak bir şey varsa siyaset yapar. Biz Ardeşen'in hakkını her zaman savunduk ama bu yaptığınız uygulamada Ardeşen hakkını savunmuyorsunuz. Hastane olayında Pazar'ın sınırları içinde olduğu için olmadı. Havaalanında ihale yapılacak."

Bir taksici ise "Duraklara hiç geldiniz mi bir derdiniz sıkıntınız var mı diye? Geldin mi gezdin mi. Oy zamanı geziyorsunuz. Ben oturttum seni oraya. Sen de benim hakkımı savunacaksın. Hastane olayında da aynısı oldu. Söz verilmişti ama yapılmadı" dedi.

Bunun üzerine yanıt veren Başkan Avni Kahya, "Ne yapacağım durakta. Oy zamanı geziyorsam oy vermezsin bir daha. Sen oturttuysan bu koltuğa geri alırsın. Biz Ardeşenli'nin hakkını her zaman savunduk. Savunmaya devam ederiz. Bu yaptığınız uygulama ile Ardeşen'in hakkını savunmuyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA / Yerel

Yerel Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

juzen sari:

aynen böyle devam et adama bak bu nasıl millete hizmet etsin

Cevap Yaz629Yayından Kaldır
Kurt bey:

Sende seçil sende otur. Ekroyu İstanbul'a seçtiler gitbak ekro naapiyor

Cevap Yaz13916Yayından Kaldır
Kurt bey:

CHP yi sec sonunda elinde alsın.

Cevap Yaz9316Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title