Kuşadası Belediyesi'nden Engellilere Drama Eğitimi - Haberler
Haberi Paylaş

Kuşadası Belediyesi'nden Engellilere Drama Eğitimi

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Kuşadası Belediyesi'nden Engellilere Drama Eğitimi

Kuşadası Belediyesi, Erdoğan Öven Engelliler Köyü’nde eğitim gören engelli öğrencilere yönelik drama eğitimi vermeye başladı.

Kuşadası Belediyesi, Erdoğan Öven Engelliler Köyü'nde eğitim gören engelli öğrencilere yönelik drama eğitimi vermeye başladı.

Kuşadası Belediye Tiyatrosu drama eğitmenlerinden Alev Coşkun tarafından verilecek bir yıllık eğitimle, engelli öğrencilerin kendilerine ve çevrelerine karşı güven duymaları ve sosyal uyumlarının geliştirilmesi hedefleniyor.

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, drama eğitimi almaya başlayan öğrencileri ilk derslerinde yalnız bırakmadı. Drama eğitimi öncesinde Kuşadası Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tahsin Uğur ve Kuşadası Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Nurten Helik ile birlikte Erdoğan Öven Engelliler Köyü'nü ziyaret eden Başkan Kayalı, öğrencilerle sohbet etti.

Ziyarette konuşan Başkan Kayalı, drama eğitiminin kişisel gelişim açısından önemine dikkat çekerek "Kuşadası Belediyesi olarak bugüne kadar çocuk ve gençlere yönelik olarak sürdürdüğümüz drama eğitimini engelli öğrencilerimizle buluşturduk. Engelli öğrencilerimizin belirli bir gruba yönelik aidiyet duygularını ve sosyal uyumlarını arttırmak amacıyla Kuşadası Belediye Tiyatromuz öncülüğünde başlatılan drama eğitimlerinin verimli geçmesini umut ediyorum" dedi. - AYDIN

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kuşadası, Kayalı, Yerel, Haberler

title