Haberler

Karşıyaka Belediyesi, Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi'nde Camaltı Boyama Kursu Düzenliyor

Güncelleme:

Karşıyaka Belediyesi, Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi'nde yaş almış yurttaşların sosyalleşmesini ve toplumsal hayata daha aktif katılımını sağlayan etkinliklerini kararlılıkla sürdürüyor. Merkezde düzenlenen camaltı boyama kursu, ileri yaştaki bireylerden yoğun ilgi görüyor.

Karşıyaka Belediyesi, Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi'nde yaş almış yurttaşların sosyalleşmesini ve toplumsal hayata daha aktif katılımını sağlayan etkinliklerini kararlılıkla sürdürüyor. Merkezde düzenlenen camaltı boyama kursu, ileri yaştaki bireylerden yoğun ilgi görüyor.

Karşıyaka Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi'nde 60 yaş ve üzeri Karşıyakalılara yönelik ücretsiz kurs ve etkinlikler gerçekleştiriliyor. Aktif ve sağlıklı yaşlanmayı sağlamak amacıyla düzenlenen birbirinden farklı kurs ve etkinliklerle yaş almış yurttaşların sosyalleşmesi ve toplumsal hayatta daha katılımcı olmaları hedefleniyor.

Merkez bünyesinde düzenlenen kurs, atölye ve etkinliklere Karşıyaka'nın çınarları yoğun ilgi gösteriyor.

Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi'nde düzenlenen kurslardan biri olan camaltı boyama kursu, yaklaşık 2 yıldır merkez üyelerinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Resim sanatına yeni bir boyut kazandıran Karşıyakalı bilge çınarlar, Celal Yetkin Sanat Merkezi'nde camaltı boyama tekniği ile eşine pek rastlanmayan tarzda eserler ortaya koyuyor. Doğa, şehir motifleri ve insan yüzlerini tasvir eden resimlerin yapıldığı kurs bitiminde sergi düzenleniyor. Yeteneklerini keşfeden çınarlar eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

"60 YAŞ ÜSTÜ HERKES MERKEZE UĞRAMALI"

Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi'nin duvarlarını arkadaşlarıyla birlikte boyadıklarını belirten emekli beden eğitimi öğretmeni ve camaltı boyama kursu eğitmeni Güngör Günay, "Bu sırada yöneticimize 'camaltı boyama' eğitimi verebileceğimi söyledim. Kursumuzu açtık, 15 arkadaş bir araya geldik. Çok güzel eserler yapıyoruz, mükemmel zaman geçiriyoruz. Sergimiz ve eserlerimiz ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü, satışlar yapıldı. Bu merkez büyük bir ihtiyaca yanıt veriyor, yaş almış büyüklerin sosyalleşmesine katkıda bulunuyor. Hiç kimse yaşlandığını düşündüğü için eve kapanmasın; haftanın 5 günü spordan dansa, resimden dil kurslarına kadar birçok etkinlik var. 60 yaşına gelmiş herkes Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi'ne uğramalı. Bizleri yalnız bırakmayan başta Karşıyaka Belediye Başkanımız Dr. Cemil Tugay ve Karşıyaka Belediyesi çalışanlarına teşekkür ederim" dedi.

"ONLARLA GURUR DUYUYORUZ"

Yaş almış yurttaşların toplumsal hayatta daha aktif rol almasını önemsediklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, "Biz değerli büyüklerimizin dört duvar içinde, yalnızlığa itilmiş halde yaşamalarını istemiyoruz. Bizi bu günlere hazırlayan bilge çınarlarımızın hayat tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz, onları genç nesillerle buluşturmayı çok önemsiyoruz. Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi'nde değerli büyüklerimizin ilgi alanlarına yönelik kurslar ve atölyelerin yanı sıra daha hareketli olmalarını sağlayacak spor aktiviteleri ve kültürel turlar düzenliyoruz. Tüm bu faaliyetlerde onları gençlerle bir araya getirerek kuşaklar arası iletişimin güçlenmesine katkı sunuyoruz. Camaltı boyama konusunda Güngör Günay öğretmenimizden gelen talebi büyük bir mutlulukla kabul ettik. Ürettikleri eserleri gördükçe onlarla gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Kaynak: ANKA / Yerel

Karşıyaka Sanat Kültür Yerel Yaşam Spor Güncel Haberler

İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopter kaza geçirdi! Ekipler bölgeye ulaşmaya çalışıyor

İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopter kaza geçirdi! Ekipler bölgeye ulaşmaya çalışıyor

Kongo'da hareketli dakikalar! Darbe girişimi bastırıldı, ordu sözcüsünden sükunet çağrısı geldi

Kongo'da hareketli dakikalar! Darbe girişimi bastırıldı, ordu sözcüsünden sükunet çağrısı geldi

Polis olmasa kim bilir neler olurdu! Derbi öncesi Galatasaraylı taraftarlardan Fenerbahçeli kadına tepki

Polis olmasa kim bilir neler olurdu! Derbi öncesi Galatasaraylı taraftarlardan Fenerbahçeli kadına tepki

Bakmadan Geçme

Galatasaray Fenerbahçe maçını şifresiz veren kanallar! Galatasaray Fenerbahçe maçı nereden izlenir? Cengiz Ünder neden yok, sakat mı? Galatasaray maçında Cengiz Ünder yok mu, yedeklerde mi, niye yok? İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri düştü mü? İran Cumhurbaşkanı öldü mü, sağlık durumu nasıl? Kongo'da darbe mi oluyor? SON DURUM! Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde neler oluyor, darbe mi oldu? Galatasaray Fenerbahçe maç kadrosu ilk 11'i! Galatasaray Fenerbahçe ilk 11'leri belli oldu mu, açıklandı mı? Galatasaray Fenerbahçe maçı saat kaçta? Derbi saat 19.00'da mı 20.00'de mi? CANLI maç izle! (GALATASARAY-FENERBAHÇE) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 19 Mayıs günün maçları nereden izlenir? 19-20 Mayıs hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? 19-20 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Mourinho Beşiktaş'a mı geliyor? Jose Mourinho Beşiktaş ile anlaştı mı, teknik direktör olacak mı? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 19-20 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi!
Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Talimatı verdim, bakanlığımıza bağlı 300 mal müdürlüğü kapatılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Talimatı verdim, bakanlığımıza bağlı 300 mal müdürlüğü kapatılacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title