Haberler

Gmis Personeli, Tis Masasında

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) personelinin örgütlü bulunduğu Tezkoop-İş Sendikası ile GMİS arasında, 2013-2014 dönemini kapsayacak 24.Dönem Toplu İş Sözleşme (TİS) görüşmeleri başladı.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) personelinin örgütlü bulunduğu Tezkoop-İş Sendikası ile GMİS arasında, 2013-2014 dönemini kapsayacak 24. Dönem Toplu İş Sözleşme (TİS) görüşmeleri başladı.

Yaklaşık 50 çalışanı ilgilendiren TİS ilk oturumu GMİS'te yapıldı.

İşveren kanadı olarak GMİS Genel Başkan Yardımcısı Satılmış Uludağ, Genel Sekreter Behzat Cinkılıç, Genel Mali Sekreter Muharrem Sarıçam, Hukuk Danışmanı Av. Murat Ergen, Teknik Müdür Nizamettin Tiryaki katıldı. Tezkoop-İş Sendikası adına ise, Zonguldak Şube Başkanı Sedat Ölmez, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Avcı katıldı.

Oturumun açılış konuşmasını yapan GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, "Sendika personelimiz yıllardır kardeş sendikamız Tezkoop-İş Sendikasında örgütlü bulunmaktadır. Personelimiz ile olan sözleşme dönemimiz Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan üyelerimiz adına Kamu-İş'le yapacağımız döneme denk gelmektedir. Yıllardır personelimize, TTK'da hangi zammı almışsak aynı zammı uyguladık. Bu sözleşmemiz de başarılı bir şekilde sonuçlanacaktır. Sendika olarak ilk toplu sözleşmeden bugüne, personelimize imkanlarımızın en üst seviyesini zorlayarak insanca çalışıp insanca yaşayabilecekleri ücreti sağlamak olmuştur, yine böyle olacaktır" dedi.

Tezkoop-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Sedat Ölmez'de yaptığı konuşmada, Genel Maden-İş'in dünya emekçi sınıfına mal olmuş bir sendika olduğunu vurgulayarak; "önceki TİS'lerde olduğu gibi bu sözleşmenin de karşılıklı özverilerle en iyi şekilde sonuçlanacağına inanıyoruz" dedi.

(SA)

15.02.2013 17: 55: 57

TSI

NNNN - ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Zonguldak Sarıçam Uludağ Yerel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title