Haberler

Gençler, Rektör Karaaslan'la Buluştu

Güncelleme:

DPÜ Rektörü Karaaslan, Türkiye Öğrenci Konseyi tarafından geliştirilen "Yarının Liderleri" projesi kapsamında öğrencilerle buluştu.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Türkiye Öğrenci Konseyi tarafından geliştirilen "Yarının Liderleri" projesi kapsamındaki ilk derste yarının liderleri seçilen öğrencilerle buluştu. Buluşmaya Prof.Dr.Osman Şan, Doç.Dr.Kemal Demirci, Doç.Dr.Hakan Aykul ve Yrd.Doç.Dr.Derya Ergun Özler de katıldı.

21. Yüzyıl dünyasının ve Türkiye'sinin yönetiminde liderlik özellikleri ile söz sahibi yarının lider gençlerinin, lider olarak yetiştirmek ve liderlik özelliklerinin gelişmesini sağlayarak, gelecek Türkiye'sinin vizyonuna gerçekleştirecek birikimli lider bir gençlik yetiştirmeyi hedefleyen projenin DPÜ Merkez Kütüphane Konferans Salonunda gerçekleştirilen ilk dersi, Rektör Prof.Dr.Ahmet Karaaslan tarafından verildi.

Niçin yarının liderleri projesinde yer almak istiyorsunuz? Sorusunu yönelten yarının liderleri gençler, "Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olmak, dünya genelinde söz sahibi olmak istiyoruz" şeklinde cevap verdiler.

Rektör Karaaslan, öğrencilere toplum için paylaşımcı olmalarını, kazandıklarından toplum için de harcamaları tavsiyesinde bulunarak,"Kendimiz için yaşadığımız hayat çok fakir ve yalın bir hayattır, çevreniz için yaşarsanız ilgilendiğiniz insanlar kadar büyürsünüz. Hedefiniz 74 milyon insan olursa 74 milyon insan kadar büyürsünüz." dedi.

Öğrencilerin iyi derecede İngilizce, yabancı dil öğrenmesi gerektiğini anlatan ve iş hayatında önemini vurgulayan Rektör Karaaslan, Dumlupınar Üniversitesi'nden mezun olan her öğrencinin iyi derecede İngilizce öğrenmesini istediklerini ve bunun için yaptıkları çalışmalar ve İngilizce sınıfı hazırlık uygulaması konusunda bilgiler verdi.

Öğrencilere kitaplardan kopmamaları gerektiğini söyleyen ve problemlerin çözümünün de okumaktan geçtiğini anlatan Rektör Karaaslan, yarının liderleri gençlere, "okumaktan koparsanız hayattan da koparsanız" dedi.

Yarının lideri DPÜ'lü gençler, gelecek hayatlarıyla ilgili düşümce ve projelerini Rektör Prof.Dr.Ahmet Karaaslan ile paylaştılar.

(EFE)

14.12.2012 12: 03: 47

TSI

NNNN - KÜTAHYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ahmet Karaaslan Türkiye Özler Yerel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Bakmadan Geçme

EURO 2024 C Grubu Puan Durumu! C Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 C Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 B Grubu Puan Durumu! B Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 B Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 A Grubu Puan Durumu! A Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 A Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? Almanya Macaristan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Almanya Macaristan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Nedim Bajrami hangi takımda, nerede oynuyor? Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Nedim Bajrami kimdir? TRT 1 canlı maç izle! (4K) ALMANYA-MACARİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Hırvatistan Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hırvatistan Arnavutluk maçı ne oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hırvatistan Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hırvatistan Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri 'İntihar etti' olmuş

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri "İntihar etti" olmuş

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title