Haberler

Beşiri'de Kadınlara Yönelik Bir Panel Düzenlendi

Güncelleme:

Batmanın Beşiri İlçesinde kadınlar için panel düzenlendi.

Beşiri'li kadınlar panelde buluştu

Batmanın Beşiri İlçesinde Belediye tarafından kadınlara yönelik bir panel düzenlendi.

Belediye Konferans Salonunda kadınlarla buluşan Beşiri Belediyesi Eş başkanı Dicle Erdem, HDP Batman Milletvekili Saadet Becerekli, Batman Belediyesi Eş Başkanı Gülistan Akel, kadınlara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün önemini anlatılar.

Panel'in sunuş konuşmasını yapan Beşiri Belediyesi Eş Başkan'ı Dicle Erdem, yaptığı konuşmasında kadınların tarihsel süreçteki mücadelelerinden örnekler verdi.

Erdem, "kadın mücadelesinin kökleri toplumlaşmanın ilk evrelerine kadar gider, o günden bugüne değişik biçimlerde ve mücadele yöntemleri ile devam ediyor. Bu mücadele bu gün bunun en somutunu kendi coğrafyamızda yaşamaktayız. Daha düne kadar ezilen sömürülen horlanan ve ikinci sınıf muamelesi gören kadın özgürlük hareketinin ortaya çıkmasıyla Kürtler kendi mücadele içinde yeniden var etmeyi başarmıştır. Sağlanan bu başarı muazzam bir emeğin ve mücadelenin sonucudur" dedi.

Kaynak: Temsilci / Yerel

Batman Yerel Haberler

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Belediyenin harabe fırınında sağlıksız ekmek üretimi! Kapısına kilit vuruldu

Belediyenin harabe fırınında sağlıksız ekmek üretimi! Kapısına kilit vuruldu

Bakmadan Geçme

Trendyol Express Pazar günü çalışıyor mu? Trendyol Express Pazar günü dağıtım yapıyor mu, açık mı 2024? Pril boykot mu? Pril İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Pril Türk malı mı, sahibi kim? Aras Kargo Cumartesi çalışıyor mu? Aras Kargo Cumartesi günü dağıtım yapıyor mu, kargo kabul ediyor mu 2024? Elazığspor - Orduspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Elazığspor - Orduspor maçı nereden izlenir? Bingo boykot mu? Bingo İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Bingo Türk malı mı, sahibi kim? Osman Beşel olayı ne? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel neden darp edildi? Osman Beşel kimdir? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel hangi partiden seçildi? KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 25 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 25 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? 25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var?
Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title