Haberi Paylaş
Ahlat'ta Kan Bağışı Kampanyası

Ahlat'ta Kan Bağışı Kampanyası

Yerel Haberler

Kızılay Van Bölge Kan Merkezi tarafından Bitlis’in Ahlat ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kızılay Van Bölge Kan Merkezi tarafından Bitlis'in Ahlat ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Selçuklu Çarşısı'nda kurulan kan bağışı TIR'ında Kızılay Van Bölge Kan Merkezi'nden gelen 1 doktor, 3 flebotomist personeli ve 1 yardımcı hizmetli ile gün boyunca vatandaşlardan kan bağışı toplandı. TIR'da görevli doktor Sinan Karakuş, rutin olarak üç ayda bir kan bağışı aldıklarını belirterek, "Kan bağışında bulunan vatandaşlar ilk önce bir form dolduruyor. Daha sonra kan değeri, tansiyon, nabız, ateş ve kilo değerlerine bakıldıktan sonra doktor tarafından değerlendirilerek kan bağışı alınıyor. Bizde bu değerleri normal olan vatandaşlarımızdan gün boyu kan bağışı topladık. Ahlat halkı kan bağışına çok duyarlıdır. Her zaman kan bağışına yüksek katılım sağlayan yerlerin başında geliyor. İlçe halkının yanı sıra Sayın İlçe Kaymakamı, kurum amirleri ve memurlarda kan bağış TIR'ına gelerek kan bağışında bulundular. Gün boyunca 127 ünite kan bağışı aldık" dedi.

Türk Kızılay Van Bölge Kan Merkezi olarak Bitlis, Van, Muş, Hakkari, Ağrı ve Iğdır ili ile ilçelerinde vatandaşlardan aldıkları kanla bölgede bulunan hastanelerin kan ihtiyacını karşıladıklarını anımsatan doktor Sinan Karakuş; "Kanın tek kaynağı insandır. İnsandan başka kimseden temin edilemiyor. Kan sürekli bir ihtiyaçtır. Erkekler yılda 4 defa, bayanlar ise yılda 3 defa kan verebilirler. Kan vermek insan sağlığı açısından da yararlıdır. Bölgemiz kan ihtiyacı fazla olan bir bölge. Bizde kan ihtiyacını karşılamak için her ay düzenli bir şekilde kan bağışı topluyoruz. Bunun için bölge halkımızdan kan bağışlarına daha da önem vermelerini bekliyoruz" diye konuştu.

Kan bağışında bulunan vatandaşlar ise, kan vermenin hem sağlık açısından hem de insanlık açısından büyük önem taşıdığını kaydederek, "Bizlerde bu bağışa katkıda bulunmak için kan bağışında bulunduk. İnşallah bu bağışlarımız yerini bulur, ihtiyaç sahiplerine ulaşır. Herkesi kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz" dediler. - BİTLİS

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kızılay Bitlis Ahlat Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title