Haberler

Yeraltını İlmek İlmek İşlediler

Zaman zaman yerin üstüne çıksalar da çoğu zaman yerin metrelerce altında çalışıyor metro işçileri. Belki zor bir çalışmanın içerisindeler ama binlerce insana hizmet verecek yeni hatların heyecanını duyuyorlar şimdiden. Cuma Yıldız: "Ankara metrosunun 1. aşamasından beri metro şantiyelerinde çalışıyorum. Yani binlerce kişiye hizmet verecek metronun her aşamasında emeğim olacak. Bununla gurur duyuyorum' Yüksel Topal: 'Çok emek verdik gerçekten. Yeni metro Ankara'ya yakışacak'

HALİL SAĞIRKAYA - Zaman zaman yerin üstüne çıksalar da çoğu zaman yerin metrelerce altında çalışıyor metro işçileri. Herkes gün ışığında sabah işine giderken; metro işçileri de ekmek parası için gün ışığında yerin altına iniyor. Ankara'nın Sincan-Batıkent, Kızılay-Çayyolu ve Keçiören-Tandoğan hatlarını ulaşıma hazırlıyor onlar. Metronun yeni istasyonları onların ellerinde şekilleniyor.  Vardiya usulü ile 24 saat çalışmalar devam ediyor metro şantiyelerinde. Bin işçi çalışıyor bu şantiyelerde. Belki zor şartlarda çalışıyor işçiler ama binlerce kişiye hizmet verecek yeni metronun heyecanını duyuyorlar şimdiden.

Yerin altı yazın serin, kışın sıcak oluyor

Çalışmaların başladığı günden bu yana metro şantiyelerinde çalışan kaynak ustası Cuma Yıldız, yerin altında çalışmaktan şikayetçi değil. Yıldız, "Ankara metrosunun 1. aşamasından beri metro şantiyelerinde çalışıyorum. Çoğu zaman yerin altında çalışıyoruz. Ben yer altını seviyorum aslında. Yazın serin olur yer altı, kışın sıcak. Ben ayrıca böyle bir işte çalıştığım için mutluyum. Yani binlerce kişiye hizmet verecek metronun her aşamasında emeğim olacak. Bununla gurur duyuyorum" diyor.

Ankara'ya yakışacak

Necatibey şantiyesinde iş güvenliği uzmanı olarak çalışan Neşat Genç, işçilerle oluşturdukları dostluk ortamından bahsediyor. Sıva ve boya ustası Yüksel Topal ise yeni metronun Ankara'ya yakışacağını söylüyor. Topal, "Necatibey, Çayyolu, Söğütözü, Milli Kütüphane şantiyelerinde çalıştım. Çok emek verdik gerçekten ama yeni metro Ankara'ya yakışacak" diyor. - Ankara

Kaynak: AA / Güncel

Keçiören Kızılay Sincan Politika Güncel Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title