Haberler

Tekirdağ'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Güncelleme:

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tekirdağ'da büyük bir coşku ile kutlandı. Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı ve öğrencilerin katıldığı törenlerde şiirler okundu, halk oyunları gösterileri yapıldı ve ödüller takdim edildi. Törenler, motor gösterileri ve geçit töreni ile sona erdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tekirdağ'da büyük bir coşku ile kutlandı.

Kutlama programı öncesi Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Valilik makamında düzenlenen Tebrikat Töreni'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tebrikleri kabul etti. Sahilde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni; Vali Recep Soytürk, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Uğurlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın halkı selamlaması ile başladı.

Vali Recep Soytürk'ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler tarafından 'Atatürk ve Cumhuriyet' konulu şiirler okundu, halk oyunları gösterileri yapıldı. İl genelinde 'Cumhuriyet' konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali Soytürk, Tuğgeneral Uğurlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak tarafından takdim edildi.

Öğrencilerin müzik eşliğinde sunduğu, Kurtuluş Savaşı yıllarını ve Cumhuriyet'in İlanı sürecinde yaşananları konu alan tiyatral gösteriler vatandaşlardan ve protokol üyelerinden büyük alkış aldı. Öte yandan Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Yunus Ekiplerinin motorlarıyla yaptığı akrobatik gösteriler ve komando birliklerinin silah eşliğindeki hareketleri de kutlama programına renk kattı. Tekirdağlıların büyük ilgi gösterdiği ve coşku içinde geçen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, okulların ve tören birliklerinin geçit töreni ile sona erdi.

"CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUMUZ DORUĞA ULAŞTI"

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 29 Ekim cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı ve Türkiye Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Devlet erkanıyla bayramlaştığımız tebrikat töreninin ardından düzenlenen resmi geçit töreninde Cumhuriyet Bayramı coşkumuz doruğa ulaştı. Resmigeçit törenini gerçekleştiren sevgili öğrencilerimizle, değerli öğretmenlerimizle ve tören birliklerimizle gurur duyuyorum. Başta mülki idare amirlerimiz olmak üzere 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tören ve kutlamalarında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Yaşasın Cumhuriyet'imiz, yaşasın istiklal kahramanlarımız, yaşasın Büyük Atatürk" dedi.

Kaynak: ANKA / Yaşam

Türkiye Cumhuriyeti Cumhuriyet Bayramı Tekirdağ Türkiye 29 Ekim 3.Sayfa Eğitim Yaşam Spor Haberler

Bingöl'de bilanço ağırlaşıyor! Madde bağımlısı şahsın bıçakladığı 2 kişi daha hayatını kaybetti

Bingöl'de bilanço ağırlaşıyor! Madde bağımlısı şahsın bıçakladığı 2 kişi daha hayatını kaybetti

Ankara'yı sarsan iddia: Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu'nun yüzüne telefonu kapattı

Ankara'yı sarsan iddia: Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu'nun yüzüne telefonu kapattı

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title