Van: Dakp Proje Yöneticilerine Eğitim Seminerleri Başladı

Van: Dakp Proje Yöneticilerine Eğitim Seminerleri Başladı

Doğu Anadolu Kalkınma Programı (Dakp) Kapsamında Hazırlanan ve Projelerin Yöneticilerine Yönelik Van, Muş, Bitlis ve Hakkari İllerinde Dakp Koordinasyon Merkezi Tarafından Hazırlanan "Proje Uygulama Rehberi" Seminerlerinin Başladığı Bildirildi.

Van: Dakp Proje Yöneticilerine Eğitim Seminerleri Başladı

Doğu Anadolu Kalkınma Programı (DAKP) kapsamında hazırlanan ve projelerin yöneticilerine yönelik Van, Muş, Bitlis ve Hakkari illerinde DAKP Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan "Proje Uygulama Rehberi" seminerlerinin başladığı bildirildi.

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, bu eğitimlerle kazanan projelerin sorunsuz ve başarılı uygulanmasının hedeflendiği belirtildi. Açıklamada, "Eğitimler kapsamında Ramazan Bayramı'na kadar, DAKP Tarım ve Kırsal Kalkınma Bileşeni'nde Van, Muş, Bitlik ve Hakkari il merkezleri ile Bitlis'in Tatvan ve Ahlat, Muş'un Malazgirt ilçe merkezlerinde toplam 12 seminer; DAKP Kobi Bileşeni'nde Van, Muş, Bitlis ve Hakkari il merkezlerinde ve Bitlis'in Tatvan ilçe merkezinde toplam 6 seminer, DAKP Turizm ve Çevre Bileşeni'nde Van, Muş, Bitlis ve Hakkari il merkezlerinde 4 seminer, DAKP Sosyal Kalkınma Bileşeni'nde ise Van, Muş ve Bitlis il merkezlerinde 3 seminer düzenlenecektir" denildi.

Proje uygulama eğitimlerinde, Avrupa Birliği Hibe Projelerinin Uygulama ve Raporlama Usulleri ile sözleşme esaslarının anlatıldığı belirtilen açıklamada "Eğitimler Tarım ve Kırsal Kalkınma Bileşeni'nde 3'er gün diğer bileşenlerinde ise 2 gün olarak düzenlenmektedir. Ayrıca Ramazan Bayramı'nı takiben 2'şer günlük Avrupa Birliği Satınalma Usulleri ve 1'er günlük İzleme Bilgi Sistemi'nin kullanımına yönelik eğitimler verilecektir. Proje sahiplerinin ve proje yönetiminde görevli koordinatör ve danışmanların eğitimi takip etmeleri büyük önem arz etmektedir" diye belirtildi.