Van Belediyesi'nden Kafelere Ani Denetim

Van Belediyesi'nden Kafelere Ani Denetim

Van Belediyesi Ekipleri, Şehir Merkezinde Bulunan İnternet Kafelere Yönelik Bugün Ani Bir Denetim Yaptı. Kontrollerde 4 Kafe Ruhsatsız Olduğu Gerekçesiyle Kapatılırken, 3'üne de Gerekli Para Cezasının Verilmesi İçin Tutanak Tutuldu.

Van Belediyesi'nden Kafelere Ani Denetim

Van Belediyesi ekipleri, şehir merkezinde bulunan internet kafelere yönelik bugün ani bir denetim yaptı. Kontrollerde 4 kafe ruhsatsız olduğu gerekçesiyle kapatılırken, 3'üne de gerekli para cezasının verilmesi için tutanak tutuldu.

2006-2007 eğitim ve öğretim yılında yarı yıl tatilinin başlaması ile birlikte yoğunluk yaşanan internet kafeler denetlenmeye başlandı. Geçtiğimiz gün Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, karnelerin değiştirildiği yönündeki ihbarlar üzerine yaptığı denetimler, bugün ise belediye tarafından sürdürüldü. Van Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polis gözetiminde 25 kafeyi denetlendi. Yapılan kontrollerde ruhsatı olmadığı gerekçesiyle 4 işyeri mühürlenirken, küçük yaşlardaki çocuklara oyun oynattıkları için 3 kafeye de gerekli para cezasının verilmesi için tutanak tanzim edildi. Bazı işletmeleri de eksiklerinin giderilmesi için uyaran yetkililer, kafe denetimlerinin sık aralıklarla yapılacağını belirtti.

(SER-MET-MEF-Y)

Kaynak: İHA