Üniversiteler Gibi Anaokulları da Yaz Döneminde Kapılarını Çocuklara Açtı

Üniversiteler Gibi Anaokulları da Yaz Döneminde Kapılarını Çocuklara Açtı

Bursa Mustafakemalpaya İlçesinde Bulunan Mustafakemalpaşa Anaokulu, Okul Öncesi Eğitimin Yaygınlaştırılması ve Çalışan Ebeveynlerin Taleplerini Karşılayabilmek Amacıyla Okulöncesi Çocuklar İçin Yaz Okulu Uygulaması Başlattı.

Üniversiteler Gibi Anaokulları da Yaz Döneminde Kapılarını Çocuklara Açtı

Bursa Mustafakemalpaya ilçesinde bulunan Mustafakemalpaşa Anaokulu, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve çalışan ebeveynlerin taleplerini karşılayabilmek amacıyla okulöncesi çocuklar için yaz okulu uygulaması başlattı.

Çocukların gezi, piknik ve çeşitli etkinlikler yaptığı okula, çok sayıda talep geldiği belirtildi. Okulöncesi Eğitim Programı çocukların bütün gelişim alanları dikkate alınarak hazırlanmış ve onların bilişsel, dil, sosyal-duygusal ve bedensel gelişimlerine eşit ağırlık verilerek yapıldığı belirtildi.

Mustafakemalpaşa Anaokulu'nda yapılacak olan proje hakkında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadi Kurtulan, asıl amaçlarının eğitimde fırsat eşitliği sağlamak olduğunu belirtti. Kurtulan yaptığı açıklamada, "Bizler Türkiyemiz'in ve Mustafakemalpaşamız'ın yarınlarını yetiştirmek için, güzel mutlu bir toplum oluşturmak için çalışıyoruz. Bunun için belirlediğimiz hedeflere bir bir ulaşmaya gayret ediyoruz. Sizleri de bizlere vereceğiniz destek ile bu gayretin içinde yer almaya çağırıyoruz. Sizlerin bu gayreti yarınımızın emanetçileri olacak çocuklarımıza güzel bir örnek ve miras olacaktır" dedi.

1 Temmuzda başlayan yaz okulu 30 Ağustos'ta sona erecek. Mustafakemalpaşa Anaokulu Müdürü Murat Güleç, ilçede 2 bin dolayında okul öncesi çağda çocuğun bulunduğunu söylerken, "Fakat bunlardan yalnızca bin kadarı anasınıflarında eğitim alıyor. Düzenlenen eğitim kampanyasıyla yüzde 50 olan bu miktarı kampanya ile yüzde 100'lere çıkartmak istiyoruz." dedi. Güleç, taleplerin çok olduğunu birçok okul öncesi çocukları da kayıt edemediklerini belirtti.