Haberler

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonundan Dolandırıcılık Uyarısı

Kısa adı TÜSAF olan Türkiye Sigorta Acente Federasyonu yönetim kurulu üyesi Selim Balıkçı, son günlerde artan "sigorta dolandırıcılığı" mesajları konusunda vatandaşları uyardı.

Kısa adı TÜSAF olan Türkiye Sigorta Acente Federasyonu yönetim kurulu üyesi Selim Balıkçı, son günlerde artan "sigorta dolandırıcılığı" mesajları konusunda vatandaşları uyardı.

Türkiye Sigorta Acente Federasyonu yönetim kurulu üyesi Selim Balıkçı sigorta dolandırıcılığı mesajları konusunda yaptığı yazılı açıklamada," Son günlerde gittikçe artan oranda sanal dolandırıcılık olaylarına tanık oluyoruz. Toplum olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Siyasi, ekonomik bileşenler hızlı bir şekilde değişiyor ve içeride küçük bir değişim kelebek etkisiyle hayatlarımıza vuruyor. Birey olarak, üreten kimliğimiz siyasi ve ekonomik kıskaç içinde hızla küçültülürken tüketen kimliğimiz körükleniyor. Bu günlerde bankaların, iletişim ve bilişim şirketlerinin, alışveriş merkezlerinin mesaj bombardımanına tutulmuş haldeyiz. Telefonumuza her gün onlarca mail geliyor cazip fırsatları sunmak ve olmayan paralarımızı harcatmak üzere. Hayatımızın her anına davetsizce giren telefon çağrıları, mailler, mesajlar satın alma isteğini körükleyen bilinçsiz bir tüketim alışkanlığı yaratıyor. Bu durumu fırsata çevirmeye çalışan bir meslek türedi. Kullandığınız ürün karşılığı sözde kazandığınız avantajları hak etmek üzere geri dönmeniz gereken bir numara veriyorlar ya da telefonla kimlik ve kart bilgilerinize ulaşıp dolandırıyorlar. Üzülerek, sigorta sektörünün de bu dolandırıcılık şebekelerine malzeme olduğunu görüyoruz. Son günlerde hızla artan poliçenizden dolayı kazandığınız telefon ve 1000 Türk Lirası hediye çekini 3 gün içinde almazsanız iade olacaktır benzeri mesajlar gönderiliyor. Tüketici böyle bir hediyeye sahip olma mutluluğuyla verilen numarayı aradığında bütün bilgileri alınarak dolandırılıyor. Evde telefonunun gelmesini beklerken borçlu olduğuna dair belgeler geliyor postadan. Böyle bir dolandırıcılığın farkında olmanın en güvenilir yolu, poliçelerinizi acente kanalıyla yaptırmanızdır. İnternet veya banka üzerinden satın alınan poliçelerde hem kişisel bilgilerin istenmeyen kişilerin eline geçebilme ihtimali hem de böyle bir mesaj geldiğinde, kaynağını tanımadığınız poliçe tedarikçisiyle karıştırma ihtimaliniz vardır. Oysa tanıdığınız acente üzerinden poliçe satın aldığınızda böylesi durumlarda aklınızda şüphe olmaz, direk acentenizi arayarak doğruluğunu sorgulayabilirsiniz. Müşterilerimiz ve halkımızın sanal dolandırıcılık konusunda ve özellikle poliçe üzerinden yapılan dolandırıcılık işlemlerine karşı duyarlı olmalarını diliyoruz" şeklinde konuştu. - ŞANLIURFA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Türkiye Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

EXXEN canlı maç izle! (M.CİTY-REAL MADRİD) EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! 17 Nisan EXXEN spor canlı izle! TFF Başkan adayları kim? 2024 TFF başkan adayları? Erdal Alkış kimdir? Erdal Alkış hangi takımlı? Partilerin milletvekili sayısı 2024! (GÜNCEL) Hangi partinin kaç milletvekili var? SimSimi nedir? Simsimi tehlikeli mi? 17-18 Nisan GÜNCEL Akaryakıt Fiyatları! Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 17-18 Nisan hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 17-18 Nisan 2024 Konya su kesintisi listesi! Ruhi Çenet'in YouTube kanalı tekrar çalındı mı, hacklendi mi? 19 Nisan Tarihte Bugün ne odu? 19 Nisan'da ne oldu? 19 Nisan ne günü? 19 Nisan'da doğan ünlüler! Tarihte bugün ne oldu? 17 Nisan tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 17 Nisan'da yaşananlar! Chicago Bulls Atlanta Hawks NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 18 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Chicago Bulls Atlanta Ha BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 17-18 Nisan 2024 Bursa su kesintisi listesi! Philadelphia 76ers Miami Heat NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 18 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Philadelphia 76ers Mia Şahane Hayatım 24. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 17 Nisan Şahane Hayatım yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title