Tır' A Uyuşturucu Baskını

Tır' A Uyuşturucu Baskını

İzmir'de narkotik timlerinin TIR'ın kasasında yaptığı aramalarda, 60 bin paket kaçak sigara ile hidroforlar içerisine gizlenmiş 125 kilo esrar ele geçirildi.

Tır' A Uyuşturucu Baskını

İzmir'de narkotik timlerinin TIR'ın kasasında yaptığı aramalarda, 60 bin paket kaçak sigara ile hidroforlar içerisine gizlenmiş 125 kilo esrar ele geçirildi. Gözaltına alınan sürücü İ.Ö., tutuklandı.

Doğu illerinden İzmir'e uyuşturucu getirileceği ihbarını alan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Ekiplerin araştırmalarının ardından uyuşturucunun, Diyarbakır'da TIR'a yüklenmesiyle birlikte de operasyon için harekete geçildi. Yol boyunca süren takip sonrasında TIR, İzmir'in Bornova İlçesi girişinde durduruldu. TIR'ın kasasında ev eşyaları arkasına gizlenmiş 60 bin paket kaçak sigara bulundu. Sigaraların altındaki hirdoforlar ise, itfaiye ekiplerinin çelik makaslarıyla kesildiğinde, içlerine 125 kilo esrar gizlendiği belirlendi.

Uyuşturucu madde ve kaçak sigarala el konulurken, gözaltına alınan TIR şoförü 53 yaşındaki İ.Ö.'nın, kuryelik yaptığı, sigara ve esrarı ise kendisiyle buluşacak olan kişilere teslim edeceği belirlendi. İ.Ö., işlemlerin ardından sevkedildiği adliyede tutuklandı.