The Black Heart Procession

The Black Heart Procession
Etkinlik.io - Haberler | Kültür Sanat

Indie rock'ın karanlık tonlarında başarıyla gezinen ABD'li grup The Black Heart Procession, 1 Nisan'da müzikseverlerle buluşuyor.

Indie rock'ın karanlık tonlarında başarıyla gezinen ABD'li grup The Black Heart Procession, 1 Nisan'da müzikseverlerle buluşuyor.

"Kayıtta ve canlı performanslarda Pall Jenkins ve Tobias Nathaniel'dan oluşan ana kadroya farklı enstrümanları çalabilen birçok ismi dahil eden grup, ilk albümü 1'ı 1998'de Cargo Records etiketiyle yayımladı. Bunun ardından San Francisco'lu rock grubu A Minor Forest'la turneye çıkan ekip, devam niteliğindeki albüm 2'yu 1999'da Touch & Go etiketiyle yayımladı. Kült serinin son albümü 3'ü ise 2000'de çıkardı.

The Magic Magicians ve Modest Mouse gibi  gruplarla tanınan Joe Plummer ve The Album Leaf'ten kemancı Matt Resovich'in de kadroya katılmasıyla rakamların dışına çıkıp 2002'de büyük övgüler alan Amore del Tropico'yu yayımlayan The Black Heart Procession, bu albümle blues sound'unu da benimsemiş oldu.

2004'te Hollandalı progresif rock grubu Solbakken'le yayımladıkları In The Fishtank, vol. 11'ın ardından 2005'te yine The Album Leaf projesiyle adını duyuran basçı Jimmy LaValle'i kadrosuna katan grup, 2006'da halen pek çok eleştirmen tarafından en iyi albümü olarak addedilen The Spell'i yayımladı. Bu albümü San Diego'daki kendi stüdyolarında kaydeden The Black Heart Procession, grup üyelerinin diğer işleriyle ilgilendiği üç yıllık bir ara sonrasında 2009'da şimdilik son albümleri olan Six'le geri döndü.

2013'te dağılmasının ardından 2016'da iki konser için döndüğünü açıklayan The Black Heart Procession, 2017 programına İstanbul'u ekleyerek #studio'ya uğrayacak ve 1 Nisan'da çarpıcı bir canlı performansa imza atacak."

Detaylar :

İl : İstanbul

İlce : Beşiktaş

Mekan : Zorlu Performans Sanatları M.

Mekan Adresi : Zorlu Center, 34340,

Başlangıç Saati : 01.04.2017 21: 00: 00

Bitiş Saati : 01.04.2017 23: 00: 00

Kategori : The Black Heart Procession

Tür : Konser

Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title