Tff-kulüpler Birliği Toplantısı Ertelendi

Tff-kulüpler Birliği Toplantısı Ertelendi

Türkiye Futbol Federasyonu (Tff) ve Kulüpler Birliği Arasında, 20 Haziran Çarşamba Günü Ankara'da Yapılması Planlanan Toplantının Ertelendiği Açıklandı.

Tff-kulüpler Birliği Toplantısı Ertelendi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Kulüpler Birliği arasında, 20 Haziran Çarşamba günü Ankara'da yapılması planlanan toplantının ertelendiği açıklandı.

TFF'nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, kulüplerin, ''Yabancı statüsündeki oyuncularla ilgili sayısal kısıtlama kaldırılsın'' talebi sonrasında, öncelik bu talepte olmak üzere yayın gelirleri, tesciller, alt yapı fonları ve PAF Ligi gibi futbolumuzun son derece önemli konularının ele alınacağı toplantının 19 Haziran tarihinde yapılması için Kulüpler Birliği ile günler öncesinden mutabakata varıldığı belirtilerek, şöyle denildi:

''Yabancı statüsündeki oyuncular konusunda detaylı bir rapor hazırlayan TFF, İstanbul'da yapılması kararlaştırılan toplantıya, Haluk Ulusoy başkanlığında, aralarında yönetim kurulu üyeleri ve uzmanların da bulunacağı geniş bir kadroyla katılmayı planlamıştır. Ancak Kulüpler Birliği, bugün farklı bir talepte bulunmuş ve anlaşılamayan bir nedenle yeri ve tarihi önceden saptanan bu toplantının 20 Haziran'da Ankara'da yapılmasını istemiştir.

TFF Yönetim Kurulu, söz konusu tarihte günü önceden belirlenen bir başka toplantıya katılacağından bu talebe olumsuz yanıt vermiştir. Bu gelişmenin ardından TFF ile Kulüpler Birliği arasında yapılacak toplantı ileri bir tarihe ertelenmiştir.''