Haberler

  Google, Gemini AI'nın çıkışını 2024'e erteledi

  Güncelleme:

  Google, I/O 2023 etkinliğinde tanıttığı Gemini AI'nın çıkışını 2024'ün ilk çeyreğine erteledi. Gemini'nin henüz İngilizce dışındaki sorguları başarılı bir şekilde cevaplayamadığı rapor edildi.

  Google bu yılın başlarında düzenlediği I/O 2023 etkinliğinde multimodal yeteneklere sahip yeni nesil yapay zekası Gemini AI'yı tanıttı. Halihazırla Bard ile ChatGPT'ye alternatif sunan şirket Gemini ile bir adım ileri geçerek ChatGPT 4'e rakip olacaktı. Ancak yaşanan gelişmeler işlerin yolunda gitmediğini gösteriyor.

  GPT 4 rakibi Gemini AI 2024'e ertelendi!

  Google'ın şuanda kullanımda olan yapay zeka sohbet robotu Bard, Google'ın PaLM 2 modelini temel alıyor. 2023'ün başlarında piyasaya sürülen Bard bu süre zarfında yeteneklerini arttırdı. Ancak Google, çok modlu yeteneklerle konuşma yapay zekasını daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Google bu nedenle I/O 2023'te açıklandığı Gemini adlı yeni nesil yapay zeka modeli üzerinde çalışıyor.

  Google, OpenAI'nin ChatGPT4'ü ile rekabet etmek için geliştirdiği konuşmaya dayalı yapay zeka ürünü Gemini'nin çıkışını sessizce 2024'ün ilk çeyreğine erteledi. Birden çok dilin desteklenmesi Gemini'nin küresel başarısı için kilit rol oynuyor.

  Yapay zeka 2024'e girdi! İşte yeni yıl tavsiyeleri!

  Ancak ortaya çıkan raporlara göre Gemini, İngilizce dışındaki sorguları henüz başarılı bir şekilde cevaplayamıyor. Bundan dolayı CEO'su Sundar Pichai, Kaliforniya, New York ve Washington'da yapılması planlanan bir dizi Gemini etkinliğini kısa süre önce iptal etti.

  Google, I/O 2023 etkinliğinde en yeni PaLM 2 ve Gemini hakkında uzun uzun konuşmuştu. Bilindiği üzere, Google Cloud programının parçası olan şirketlere test amacıyla Bard with Gemini'nin ilk sürümlerine erişim izni de verilmişti. Ancak iki hafta önce bu şirketlere Gemini'yi 2024'ün ilk çeyreğine kadar beklememeleri söylendi. Tüm bunlar, Google'ın Gemini AI teknolojisinde büyük gecikmeler yaşanacağını gösteriyor.

  Bu arada OpenAI ise kendi yapay zekasını hızla geliştirmeye devam ediyor. Son olarak şirket Plus aboneleri için ChatGPT'de DALL-E 3 entegrasyonunu başlattı. Ayrıca gelecek yıl özel bir GPT Mağazası çıkarmayı planlıyor. Son zamanlarda OpenAI'de yaşanan çalkantılı olaylara rağmen yol haritaları ve yapay zeka inovasyonuna katkılar güçlü bir şekilde ilerliyor.

  Görünen o ki ChatGPT tarafında yeni gelişmeler hızla ilerken, Google tarafında işler pekte iyi gitmiyor. Google ve ChatGPT arasında yaşanan rekabet hakkında sizlerin düşüncesi nedir?

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Google Teknoloji Güncel Haberler

  Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

  Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

  Macron'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız

  Macron'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız

  Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

  Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

  Bakmadan Geçme

  30 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 30 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! İsrail lanetleme kararı nedir? Lanetleme kararı alınınca ne olur? 30 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 30 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 30 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Mourinho ne zaman İstanbul'a geliyor? Aziz Yıldırım transferi bitirdi Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 30 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? #129300 Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Voleybolda yeşil kart nedir, yeşil kart neden gösterilir? #129342 Arda Güler'in bonservis bedeli ne kadar? İşte Arda Güler'in piyasa değeri 28 Temmuz Tiktok kapanıyor mu? #129300 Aziz Yıldırım'ın stadyum projesi! Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu stadı kapasitesi ne kadar olacak?
  Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

  Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title