TBMM Genel Kurulu

19.01.2016 20:23 | Son Güncelleme: 19.01.2016 20:23
TBMM Genel Kurulu

AK Parti'nin, Meclisin gündem ve çalışma saatine ilişkin grup önerisi kabul edildi.

AK Parti'nin, Meclisin gündem ve çalışma saatine ilişkin grup önerisi kabul edildi.

AK Parti, TBMM Danışma Kurulunda uzlaşma sağlanamaması üzerine önerisini Genel Kurula taşıdı.

Öneride, doğum yapan, evlat edinen memurlara ve işçilere yeni haklar getiren düzenlemeleri de içeren Gelir Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın, 48 saat geçmeden gündemin ön sıralarına alınarak görüşülmesi yer aldı. Genel Kurulun 22 Ocak Cuma günü de çalışmasını içeren öneri ayrıca Meclisin Şubat ayı boyunca denetim yapmadan saat 24.00'e kadar çalışmasını da içeriyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, toplumun taleplerini karşıladıklarını belirterek, "Toplum konuşanlara değil iş yapanlara, polemik yapanlara değil hizmet yapanlara destek oluyor" dedi. Turan, polislerin emniyet hizmeti tazminatının yükseltildiğini, muhtarların maaşlarına zammın da paketin içinde olduğunu vurgulayarak, özel sektörde çalışanların doğum sonrası ve evlat edinme sonrası izinlerinin artırılacağını söyledi.

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, gündemin değiştirilerek heba edilmesini anlamanın mümkün olmadını belirtti.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, görüşülecek tasarının AK Parti'nin seçim vaatlerinin gerçekleşeceğinin işareti olduğunu ifade etti.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise tasarıda olumlu şeylerin de bulunduğunu dile getirerek, "Çekincelerimizi belirterek, genel olarak olumlu oy kullanacağız. Sizin kanun çıkarma yöntemlerinize hayranım. Bunları aynı çuvalda nasıl barındırıyorsunuz, çok garip bir durum" diye konuştu. Altay, öneri ile muhalefetin 1,5 ay boyunca denetim yapmamasının hedeflendiğini ileri sürdü.

Konuşmaların ardından AK Parti'nin grup önerisi kabul edildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title