Susuzluğa Çare Yağmur Duası

Susuzluğa Çare Yağmur Duası

Muğla'da, Kuraklığın Etkisiyle Tarlalarında Mahsul Kalmayan Yeşilyurt Beldesi Halkı, Yağmur Duasına Çıktı. Berat Kandili Öncesi Yağmur Duasına Çıkan Bin Kişi, Dualarının Kabul Olması İçin Önce Öğle Namazını Kıldılar Ardından 2 Rekat İstiska Namazı Kıldılar.

Susuzluğa Çare Yağmur Duası

Muğla'da, kuraklığın etkisiyle tarlalarında mahsul kalmayan Yeşilyurt beldesi halkı, yağmur duasına çıktı. Berat Kandili öncesi yağmur duasına çıkan bin kişi, dualarının kabul olması için önce öğle namazını kıldılar ardından 2 rekat istiska namazı kıldılar.

Yağmur duasını Muğla Eski Müftüsü Muğla Vaizi Mustafa Yıldız yaptı. Yıldız, yaptığı konuşmada, "Yağmur duası büyük anlam taşıyor. Dualarımız kabul olur ve yağmur yağar inşallah" dedi.

Türkiye'nin en fazla yağış alan illeri sıralamasında Rize'den sonra ikinci sırada gelen Muğla, bu yıl küresel ısınma ve kuraklık nedeniyle son 50 yılın ortalamasına göre en az yağışı 2007 yılında aldı.

Yeşilyurt beldesi, Bayır beldesi, Kafaca beldesi, Akçaova köyü ve Dağdibi köylülerinin katıldığı yağmur duasında bazı köylüler dua esnasında gözyaşlarına hakim olamadı. Yağmur duasına 7'den 70'e erkek ve bayanlar katılırken, dua öncesi kazanlarda pişirilen pilav ve kavurmalar vatandaşlara dağıtıldı.

(BT-HO-M)

Kaynak: İHA