Haberler

Kardelen Erol, Yıldız Kadınlar Güreş Şampiyonası'nda şampiyon oldu

Abone Ol

Adana'nın Kozan ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki Kardelen Erol, Yıldız Kadınlar Güreş Şampiyonası'nda 50 kiloda şampiyon olarak Türkiye'yi, Brezilya'da temsil etmeye hak kazandı. Erol'un başarısı ilçede büyük coşkuya neden oldu.

Adana'da Kozanlı 14 yaşındaki Kardelen Erol, Yıldız Kadınlar Güreş Şampiyonası'nda 50 kiloda şampiyon olarak Türkiye'yi, Brezilya'da temsil etmeye hak kazandı. Doktor raporu ile kendinden büyükleri minderde deviren Erol, memleketinde ailesi ve sporcu camiası tarafından davul zurnalarla karşılandı.

Kozan'da İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Kozan Halk Eğitimi Merkezi Spor Kulübü sporcusu olan 14 yaşındaki Kardelen Erol'un güreşteki başarısı ilçede büyük coşkuya neden oldu. 4 yıl önce Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın okullardaki yetenek taramasında keşfettiği Kardelen Erol adını altın harflerle ilçeye yazdırdı. Yetenek taramasının ardından güreşe başlayan Kardelen, 2021-2022 döneminde iki kez kategorisinde Türkiye ikincisi oldu. Sivas'ta düzenlenen Yıldız Kadınlar Güreş Şampiyonası'nda 50 kiloda şampiyon olarak Türkiye'yi, Brezilya'da yapılacak olan Dünya Şampiyonası'nda temsil etme hakkını kazanan Erol, havai fişek gösterileri, davul zurna ve meşalelerle karşılandı. Antrenör Erol Dağlı ve Musa Delibaş ile coşkuyla karşılanan Kardelen Erol duygu dolu anlar yaşadı.

Kozanlı kadın güreşçilerin başarısı göz dolduruyor

Kozan Gençlik ve Spor Müdürü Kürşat Gültekin, ilçede genç sporcuların Türkiye şampiyonlarında bir çok başarı elde ettiğini ve Kardelen'in başarısının uluslararası arenaya taşındığını kaydetti. Gültekin, "Bu yıl düzenlenen Okullar Aarası Güreş Turnuvası'nda Kıbrıs dahil olmak üzere 82 takım arasında Kozanlı kadın güreşçiler takım olarak Türkiye dördüncüsü oldu. Kızlarımızın çoğu doktor raporu ile kendinden büyüklerle güreşerek takımı 4. sıraya taşılar" dedi.

Adana sporcu eğitim merkezi ile bakanlığın himayesinde çalışmaların sürdüğünü kaydeden Antrenör Erol Dağlı ise, Brezilya'da Kardelen'in Türkiye'nin gururu olma yolunda yoğun çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade etti.

14 yaşındaki Kardelen Erol da, arkadaşlarına evde olmak yerine spora gelmelerini önererek yaşadığı başarı ve gurur için ailesine antrenörlerine ve destek veren herkese teşekkür etti. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Erol Yıldız Türkiye Spor Haberler

Bakmadan Geçme

Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle! Dursun Ali Erzincanlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dursun Ali Erzincanlı şiirleri! Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title