Haberler

Fatih Terim, Seçil Erzan'a kaç milyon dolar kaptırdı? Avukatı ilk kez rakam verdi

Güncelleme:

Banka müdürü Seçil Erzan'ın 'Fatih Terim Fonu' adı altında futbol dünyasını dolandırdığı davada Terim cephesi sessizliğini bozdu. Terim'in avukatı Tufan Karataş yaptığı açıklamada, Fatih Terim'in 3-3.5 milyon dolarının kayıp olduğunu belirtti.

"Fatih Terim Fonu" adı altında 49 kişiden en az 45 milyon dolar para toplayan Seçil Erzan hakkında Fatih Terim cephesinden açıklama geldi. Sözcü'den İsmail Saymaz'a konuşan Terim'in avukatı Tufan Karataş, Fatih Terim'in de 3.3.5 milyon dolarının kayıp olduğunu söyledi.

"FATİH TERİM FON ADI ALTINDA PARA VERMEDİ"

Fatih Terim'in Erzan'ın ifadesinde geçtiği üzere Seçil Erzan'a 300 bin dolar verip vermediği sorusuna avukat Karataş, "Fon adı altında para vermedi. Tüm yatırımları hesaplar üzerinden işletiliyordu." diyerek yanıtladı. Erzan'la para alışverişi olmadığını belirten Karataş, "Erzan'la yok. Banka ile var. Hesaplarında yatan para üzerinden Seçil yatırımlarda değerlendirdi." ifadelerini kullandı.

"OLDU BİTTİYLE EVRAK İMZALATTI"

Terim'in Seçil Erzan'a elden mi yoksa hesaptan mı para gönderdiği sorusuna ise Karataş, "Seçil'in kontrolünde olan ve istediği gibi girip çıktığı bir hesap. 'Hocam şu kağıdı alacağız' diyor. Saha kenarında topluca oldu bittiyle evrakı imzalatıyor." cevabını verdi.

Fatih Terim, Seçil Erzan'a kaç milyon dolar kaptırdı? Avukatı ilk kez rakam verdiFatih Terim

"3-3.5 MİLYON DOLAR ORTADA YOK"

Terim'in "Hesabımda 3 milyon dolar var" ifadesini de soran Saymaz'a Karataş, "Geçmişten beri olduğunu zannettiği para, bu para. Bize göre hesapta 3-3,5 milyon dolar olması lazım. Seçil'in 'Kağıt, hazine, fon aldım' diye bir hikayesi var. Bu yatırımlardan sonra meblağlar hesaba geri gelmiş. Ama bakıyoruz ki hesaplarda anlamsız eksilmeler var. Gerçekten alıp satmış. Ama olması gereken 3-3.5 milyon dolar ortada yok" ifadelerini kullandı.

FON SKANDALI NASIL BAŞLADI?

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yıl içinde İstanbul Göktürk'te bir eve baskın düzenledi. Bu baskında özel bir bankanın Büyükdere şube müdürü Seçil Erzan gözaltına alındı. Bu operasyonun ardından "Fatih Terim Fonu" iddialarına neden olan dosyanın kapağı açılmış oldu. Evinde arama yapılan şüpheli Erzan hakkında ertesi gün nöbetçi mahkeme tarafından tutuklama kararı çıktı. Adli sürecin çok hızlı ilerlediği bu dosyanın kapağı aralandığında ise ortaya aralarında ünlü isimlerin olduğu ve yaklaşık 80 milyon doları bulduğu ifade edilen bir dolandırıcılık soruşturması çıktı.

Fatih Terim, Seçil Erzan'a kaç milyon dolar kaptırdı? Avukatı ilk kez rakam verdiSeçil Erzan

216 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Sanık Erzan'ın "özel belgede sahtecilik" ve "tacir veya şirket yöneticisi olan ya da şirket adına hareket eden kişilerin ticari faaliyetleri sırasında, kooperatif yöneticilerinin kooperatifin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık" suçlarından 66 yıldan 216 yıla kadar hapsi istenen iddianamede, sanıklar Ali Yörük, Kerem Can, Hüseyin Eligül, Nazlı Can, Atilla Yörük ve Asiye Öztürk'ün ise aynı suçlardan 3 yıl ve 65 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesinin iddianameyi kabul etmesi üzerine 4'ü tutuklu 7 sanık 20 Kasım'da hakim karşısına çıkmıştı. Mahkeme heyeti, tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar vererek, duruşmayı 12 Ocak 2024'e ertelemişti.

LİSTEDE SPOR CAMİASININ ÜNLÜ İSİMLERİ VAR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Yılmaz tarafından yürütülen soruşturmada dosyaya onlarca şikayet dilekçesi girdi. 'Mağdur' sıfatıyla şikayet edenler arasında Galatasaray camiasının tanınmış isimleri Fatih Terim, Arda Turan, Fernando Muslera, Selçuk İnan, Semih Kaya'nın yanı sıra kulüp yöneticilerinin olduğu iddia edildi.

Fatih Terim, Seçil Erzan'a kaç milyon dolar kaptırdı? Avukatı ilk kez rakam verdiSeçil Erzan

Kaynak: Haberler.com / Spor

Fatih Terim Spor Haberler

500

Yorumlar (12)

YİĞİT TÜRKALP:

HAYDAN GELEN HUYA GİDER.MİLLİ TAKIMI DOLANDIRMIŞTI.ONA KALMADI......

31
5
yanıtYanıtla
Mehmet :

Açıklamaya bak... 3 - 3.5 milyon dolar. Arada tahmin ettikleri rakam 500 000 dolar. Ben cebimden 50 lira eksilse anlıyorum. Siz nasıl 500 000 dolardan emin olamıyorsunuz?

32
1
yanıtYanıtla
Eclipse Moon34:

Demedi demeyin terim bu işte mağdur değil iyi düşünün

15
1
yanıtYanıtla
Emrah Akar:

Saha kenarında imzalatmışmış, palavra

12
1
yanıtYanıtla
Metin Yalcin:

Düz mantıkla bakarsak ayakları çalışırken kafaları çalışmamış

12
1
yanıtYanıtla
TIRNAKÇI CEMİL AMCANIZ:

Saha kenarıymış falan filanda :) Kısa yoldan vurgun yapayım dediniz işte olay bu, sonra cuma namazlarında göründünüz ticaretimiz bitmesin diye yalandan :) Faiz haram günah ayakları sonra :)

10
1
yanıtYanıtla
Unknown 123:

yani bize banka sonunda ödemek zorunda demekmi bu?o acik göz kisi güya 215 yil almisda...mış mış .bu film eski

11
0
yanıtYanıtla
TUĞBA ÖZYILMAZ:

bıkac sene hapıs yatar cıkınca rahatca yıyecek sagolsun kanunlar doalnadırıcıları koruyor

9
1
yanıtYanıtla
Aykut Kalanoğlu:

'' İnsanları perişan eden birilerine inanıp güvenip onlarla iş yapmaya kalkıp kandırılmak parasından olmak ve o üzgüntü ile psikolojisi hatta sağlığı bozulmak belki de aile tarafından bile terkedilmek '' başına gelmeyen asla bilmez ! şeytan bir değil fazlaca !

6
3
yanıtYanıtla
Oğuzhan Y:

TÜrkiye Cumhuriyetinde yaşayıp bu ülkenin kaynakları ile zengin olmuş bu adamlar neden Lira değilde dolar biriktirir diye kimse sormayacak mı? Cebinde ki 200 Doları devletine destek için bozdurma sırasına girerken bunlar nerdeydiler ? Bunlara nas yok mu?

8
1
yanıtYanıtla
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title