Haberler

Dünya İtfaiyecileri İstanbul'da Yarıştı

Güncelleme:

Dünya itfaiyecileri 'Uluslararası İtfaiyeciler Dünya Şampiyonası'nda buluştu. Toplam 22 ülkeden 450 itfaiyeci şampiyonaya katıldı. Zorlu parkurların olduğu yarışmada itfaiyeciler 5 Eylül'e kadar kıyasıya yarışacak.

Dünya itfaiyecileri İstanbul'da yarıştı

Dünya itfaiyecileri yangına değil, madalyaya koştu

İSTANBUL - Dünya itfaiyecileri 'Uluslararası İtfaiyeciler Dünya Şampiyonası'nda buluştu. Toplam 22 ülkeden 450 itfaiyeci şampiyonaya katıldı. Zorlu parkurların olduğu yarışmada itfaiyeciler 5 Eylül'e kadar kıyasıya yarışacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğini yaptığı 2-5 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 'Uluslararası İtfaiyeciler Dünya Şampiyonası' başladı. Toplam 22 ülkeden 450 itfaiyecinin katıldığı yarışmada renkli görüntüler ortaya çıktı. Dünya itfaiyecileri çengelli merdivenle kuleye tırmanma, suyu çekip hedefe atma, engelli ve bayrak yarışlarında atletik yeterlilikleriyle birlikte becerilerini sergiledi. İstanbul İtfaiyesi'nin de katıldığı yarışmada Türk itfaiyeciler merdivenle kuleye tırmanma yarışmasında da kıyasıya mücadele etti.

"İnanıyorum ki bu tür yarışmalar, bundan sonra düzenli olarak katılacağımız oyunlar olur"

İstanbul itfaiyesi daire başkanı Remzi Albayrak, "İstanbul itfaiyesi olarak ilk defa Özbekistan'da katılmıştık. Bu tamamen itfaiyecilerin ve arama kurtarmacıların yarışması. Daha önceki dönemlerde uluslararası itfaiyeciler ve polis oyunlarına katılmış oralarda hep 30'un üzerinde madalya ve kupa alarak gelmiştik. Ama o içeriği farklı bir yarışma. Bu tamamen itfaiyecilerle ilgili burada yaptığımız şey küçük bir olimpiyat oyunları diyebiliriz. Olimpiyat oyunlarının havası farklıdır ama en azından konukların buraya getirilmesi çok büyük bir organizasyon. 22 farklı ülke, 450 sporcu, 100 küsur idareci, bunlarla beraber bu işi organize etmek zor bir iş ama biz bunun üstesinden geldik. İnşallah sonuna kadar da böyle devam edeceğiz. İnanıyorum ki bu tür yarışmalar bundan sonra düzenli olarak katılacağımız oyunlar olur. Biz de hem İstanbul itfaiyesinin gücünü dışarda göstermiş oluruz hem de böylesi tatlı bir rekabet içerisinde bütün dünya itfaiye teşkilatları ile bir iletişim kurup, onlarla birlik ve beraberlik içerisinde oluruz. Birbirimizle sahip olduğumuz bilgi, beceri ve tecrübelerimizle paylaşırız. Tabii bu arada kullandığımız araç, gereç ve ekipmanlarımızı onlara göstereceğiz. İstanbul itfaiyesi zaten dünya standartlarında bir teşkilat" dedi.

"Umarım ülke olarak güzel sonuçlar alırız"

Yarışmaya katılan Türk itfaiyeci Emin Yıldız, "Öncelikle heyecan verici. Dünyadan itfaiyeciler ile birlikte yarışıyoruz. Bizim de öğreneceğimiz daha çok şey var, mutluluk verici bir şey. Ben de yarıştım biraz önce tabi rakiplerin benden biraz daha iyiydi ama ben de elimden geleni yaptım. Umarım ülke olarak güzel sonuçlar alırız" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Dünya Şampiyonası İstanbul Dünya Eylül Spor Haberler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

MHP'li Büyükataman: Normalleşme tiyatrosunun MHP'ye ve devlete operasyon olduğu açığa çıktı

MHP'li Büyükataman: Normalleşme tiyatrosunun MHP'ye ve devlete operasyon olduğu açığa çıktı

Bakmadan Geçme

Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Van Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Van Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Şırnak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Şırnak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Sivas Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Sivas Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Sinop Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Sinop Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Siirt Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Siirt Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Şanlıurfa Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Şanlıurfa Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Samsun Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Samsun Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Sakarya Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Sakarya Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Rize Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Rize Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Dışişleri Bakanı Fidan'dan Rusya-Ukrayna savaşı uyarısı: Köprüden önceki son çıkış olabilir

Dışişleri Bakanı Fidan'dan Rusya-Ukrayna savaşı uyarısı: Köprüden önceki son çıkış olabilir

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title