Şaban Baş: "Akdeniz Oyunları Fırsattır"

Şaban Baş: "Akdeniz Oyunları Fırsattır"

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu eski Başkanı ve Başkan Adayı Şaban Baş, 20-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Mersin'de başlayacak 17.Akdeniz Oyunlarının tüm Çukurova'nın tanıtımı için bir fırsat olacağını belirterek, "Adana olarak bu"...

Şaban Baş:

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu eski Başkanı ve Başkan Adayı Şaban Baş, 20-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Mersin'de başlayacak 17. Akdeniz Oyunlarının tüm Çukurova'nın tanıtımı için bir fırsat olacağını belirterek, "Adana olarak bu oyunlara sahip çıkarak ev sahipliği yapmalıyız" dedi.

Spor karşılaşmalarının bir bölümünün Adana'da yapılacağını ifade eden Baş, "Bu organizasyonda Mersin ve Adana olarak konuklara en güzel ev sahipliği yapılacağına inanıyorum. 12 gün sürecek olan oyunlar nedeniyle gerek Mersin ve gerekse Adana'da başta oteller olmak üzere, restaurantlar dolacaktır. İşyerlerinde alış-verişler için Akdeniz Oyunları büyük bir fırsattır" dedi.

Adana Sanayisi başta olmak üzere Çukurova'daki diğer illerin sanayilerinin geliştiğini kaydeden Baş, bu gelişmeye paralel olarak sosyal organizasyonlarla da bölgenin tanıtımların pekiştirileceğini belirtti.

Akdeniz Oyunları ile bilgi veren Baş şunları söyledi:

"Akdeniz Oyunları'nın hepsine katılan Türkiye, 1971 yılında düzenlenen VI. Akdeniz Oyunları'na İzmir'de ev sahipliği yapmıştır. Akdeniz Oyunları, Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler arasında, dört yılda bir düzenlenen spor yarışmalarıdır. Bu yarışmalar, Akdeniz ülkeleri arasında toplumsal ve kültürel yakınlaşmayı sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. Akdeniz Oyunları'nda Olimpiyat kuralları geçerlidir ve yarışmalar 13 günde tamamlanır." - ADANA