Rejim Birlikleri Ele Geçirdi! İşte DEAŞ'ın Cephaneliği Andıran Binlerce Silahı

Rejim Birlikleri Ele Geçirdi! İşte DEAŞ'ın Cephaneliği Andıran Binlerce Silahı

Suriye'de rejim birliklerinin DEAŞ'tan ele geçirdiği silahlar, Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yayınlandı. Cephaneliği andıran silahların her biri, ABD ve İsrail gibi farklı ülkelere ait.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın televizyon kanalı Zvezda, Suriye'de rejim birliklerinin DEAŞ'tan ele geçirdiği silahları görüntüledi. Terör örgütünün cephaneliğinin tamamı ABD, Belçika, Almanya ve İsrail gibi ülkeler tarafından üretilen silahlardan oluşuyor.

FARKLI ÜLKELERE AİT SİLAHLAR VAR

Rusya Savunma Bakanlığı'na bağlı Zvezda TV kanalı, Suriye'de rejim birliklerinin DEAŞ örgütünden ele geçirdiği cephaneliklerin görüntülerini yayımladı. Rus medyasında önemli gündem maddesi haline gelen görüntülerdeki silahların tamamının ABD, Belçika, Almanya ve İsrail gibi ülkeler tarafından üretilen ölüm makineleri olması dikkat çekiyor.

Bu flaş görüntüler yorumculara "DEAŞ'ın eline bu kadar silah gittiyse, ABD'nin açıktan desteklediği YPG'nin ve PKK'nın eline kimbilir ne silahlar ve askeri malzemeler gitmiştir?" sorusunu sorduruyor.

"SORUMLUSU WASHINGTON"

Şam rejimi ordusunda general Muhammed Aşar "5 Haziran-15 Eylül tarihleri arasında, ABD'nin Suriye'deki teröristlere, silah ve askeri malzemeyle dolu bin 421 adet yük kamyonu gönderdiğini biliyoruz. Bu silahlar terörle mücadeleye katkı sağlamalıydı ancak en nihayetinde DEAŞ'ın ve El Kaide'nin Suriye kolu olan El Nusra Cephesi'nin cephanelerine geçti. Bunları size gösterdik. ABD, DEAŞ'a ve destekçilerine silah sağlıyor ve onların pozisyonlarını güçlendirmesine neden oluyor. Suriye'deki terör tehlikesinden sorumlu olan yer Washington'dur" dedi. Bir diğer general Ali el Ali, Suriye'deki teröristlerin cephaneliklerinden çıkan Batı yapımı silahları tanıttı.