Haberler

Malatya'da 700 Milyon TL'lik Sulama Suyu Çalışması Yapılacak

Güncelleme:

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Akçadağ, Battalgazi, Hekimhan Doğanşehir ilçelerindeki sulama sahalarında toplamda 700 milyon TL'lik iyileştirme çalışmalarının yapılacağını belirtti.

Ak Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, 4 ilçenin sulama suyu altyapısı için 700 milyon TL'lik çalışma yapılacağını belirtti.

Dünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'da, kayısı üreticilerinin yeni sezonda sulama suyu konusunda sorun yaşaması için tüm gayreti gösterdiklerini belirten AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Akçadağ, Battalgazi, Hekimhan Doğanşehir ilçelerindeki sulama sahalarında toplamda 700 milyon TL'lik iyileştirme çalışmalarını yapılacağını belirtti.

Ankara'da bir dizi temaslarda bulunarak, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, AFAD Başkanı Okay Memiş, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, TOKİ Başkan Ömer Bulut, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen ile İŞKUR Genel Müdürü Samet Güneş'i ziyaret eden Milletvekili Ölmeztoprak, yapımı tamamlanan ve devam eden konutlar ile diğer projelerinin istişarelerde bulundu.

Temaslara dair açıklamalarda bulunan Ölmeztoprak, Malatya'nın yeniden imarı ve ihyası için durmaksızın çalışmaları sürdüreceklerini kaydederek, "Rezerv alan çalışmaları ve Bostanbaşı Akkent'te başlayan ve devam eden işlerle birlikte rezerv alan çalışmalarının hız kazanacağı yerler, çarşı inşaatının bir kısmının devam ettiği Saray Mahallesi'ndeki bazı lokasyonlarda inşaata başlama ön çalışmaları, Gündüzbey özelinde ve Yakınca'da başlayan imar çalışmaları ve detaylarının sahada önümüzdeki haftadan itibaren fiili olarak görülebileceği, ayrıca önümüzdeki hafta yapacağımız detay toplantısında Malatya'mız özelindeki imar ve inşa faaliyetlerinin hızlandırılması için gereken tüm adımların sağlıklı bir şekilde atılması için her türlü gayret gösterilecektir" ifadelerini kullandı.

Malatya'nın enerji sorunları masaya yatırılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ziyaretine ilişkin de açıklamalarda bulunan Milletvekili Ölmeztoprak, "Malatya'mızın gerek geçici yerleşim merkezleri yani konteynerlarımızda gerekse mahallelerimizdeki konutlarımızda yaşanan enerji ile ilgili durumları ve tek tek lokasyon halinde paylaştığımız doğal gaz ile ilgili vaziyetleri istişare edip, önümüzdeki bayramın hemen ertesinde Malatya'mızın acil eylem toplantısı ve projesi sözünü aldık. İnşallah en kısa sürede enerji ve gaz ile ilgili gelen talepleri en olumlu şekilde sahaya yansıtmaya devam edeceğiz. Bakanımıza Malatya'mız özelinde yapılan tüm bu çalışmalarda verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu - MALATYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak Milletvekili Doğanşehir Battalgazi Hekimhan AK Parti Akçadağ Malatya Tarım Enerji Politika Ekonomi Güncel Haberler

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 20-21 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Etimesgut, Beypazarı 20-21 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 21 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 21 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 20 Temmuz günün maçları nereden izlenir? Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Yazılım krizi sonrası piyasaların gözü 2 veride! Merkez Bankası salı günü açıklama yapacak

Yazılım krizi sonrası piyasaların gözü 2 veride! Merkez Bankası salı günü açıklama yapacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title