Haberler

Katar Başbakanı: İsrail ve Hamas arasındaki ateşkes görüşmeleri çıkmaza girdi

Güncelleme:

Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, İsrail ve Hamas arasındaki ateşkes görüşmelerinin Refah operasyonu nedeniyle çıkmaza girdiğini söyledi. İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentine yönelik saldırılarını yoğunlaştırması ateşkes görüşmelerini olumsuz etkiledi.

Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, İsrail ve Hamas arasındaki ateşkes görüşmelerinin Refah operasyonu nedeniyle çıkmaza girdiğini söyledi.

İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentine yönelik saldırılarını yoğunlaştırması ateşkes görüşmelerini olumsuz etkiledi. Daha önce ateşkes görüşmelerinde ilerleme kaydedildiğine yönelik bilgi veren arabulucu ülke Katar'dan son duruma ilişkin açıklama geldi. Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani başkent Doha'da düzenlenen ekonomi forumunda yaptığı açıklamada, "Özellikle son birkaç haftada biraz ilerleme olduğunu gördük. Ancak ne yazık ki işler doğru yönde ilerlemedi ve şu anda neredeyse çıkmaza girmiş durumdayız. Refah'la yaşananlar bizi geriye götürdü" dedi. Katar'ın durumu çözmek için çalışmaya devam edeceğini belirten Al Sani, "Herkes için çok açık bir şekilde ifade ediyoruz, bizim işimiz arabuluculuk yapmakla sınırlı. Yapacağımız şey bu" şeklinde konuştu.

İki tarafın rehinelerin serbest bırakılması ve savaşın sona erdirilmesi konusunda farklı fikirlere sahip olduğunu belirten Al Sani, "Savaşı bitirip rehineler hakkında konuşmak isteyen bir taraf var, rehinelerin serbest bırakılmasını ve savaşı sürdürmek isteyen başka bir taraf var. Bu iki şey arasında herhangi bir ortak nokta olmadığı sürece bir sonuca ulaşmak mümkün olmayacak" diye konuştu.

Öte yandan, yerel kaynaklar tarafından bugün yapılan açıklamada Refah'ın doğusuna ilerleyen İsrail tanklarının bazı yerleşim bölgelerine ulaştığı belirtildi. - DOHA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

İsrail Gazze Refah Katar Uluslararası İlişkiler Politika Güncel Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Bakmadan Geçme

A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Van Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Van Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title