Haberler

Karatay Belediyesi arama kurtarma ekibi kurdu

Güncelleme:

Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, gönüllü personellerden oluşan arama kurtarma ekibi kurdu.

Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, gönüllü personellerden oluşan arama kurtarma ekibi kurdu.

Karatay Belediyesi, deprem başta olmak üzere muhtemel tüm afet durumlarına karşı hazırlıklı olmak için arama kurtarma ekibi kurdu. Gönüllü 60 belediye personelinden Karatay Belediyesi Arama-Kurtarma Ekibi, teorik ve uygulamalı saha eğitimlerine de başladı. Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı İtfaiye Eğitim Merkezi tarafından verilen eğitimler, Ilgın'da gerçekleştirildi. 2 gün süren söz konusu eğitimler, Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Arama Kurtarma Amiri Başkanlığı İbrahim Navruz, İtfaiye Çavuş Enes Kundarıcı, İtfaiye Eğitmen Serkan Özyay, İtfaiye eğitmen Haydar Gazi Çetin tarafından verildi. Toplamda 48 saatten oluşan ve özel bir program dahilinde verilen eğitimler; arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra arama-kurtarma ekipmanlarının kullanım teknikleri, trafik kazalarında kurtarma teknikleri, ilk yardım, yüksek ve alçak açı (iple erişim) kurtarma, doğada arama-kurtarma teknikleri, enkaz üzerinde arama-kurtarma gibi daha birçok konuyu içeriyor. Uzman ekipler tarafından verilen eğitimlerde gönüllü personele teorik, tatbiki, bilgi ve becerileri ile fiziki kabiliyetlerini arttırıcı ve göreve her an hazırlıklı bulunmalarını sağlamak için eğitici programlar uygulanıyor. Afetlerde, sellerde ve önemli kazalarda; arama, kurtarma, ilkyardım ve sosyal yardım hizmetlerini vermeyi amaçlayan Karatay Belediyesi Arama-Kurtarma Ekibi, eğitimlerin tamamlanmasının ardından her türlü göreve hazır olacak.

"Herkes afetlere karşı hazırlıklı olmalı"

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, oluşturdukları Arama Kurtarma Ekibinin hayırlı olmasını dileyerek Karatay olarak muhtemel tüm afetlere karşı hazırlıklı olduklarını belirterek, "Özellikle 6 Şubat gecesi Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 11 ilimizde hissedilen 7.7 ve 7.6'lık iki büyük deprem sonrası arama-kurtarma ekiplerinin önemi bir kez daha görüldü. Karatay Belediyesi olarak bizler de ilçemizde, şehrimizde çevre illerde veya ülkemizin herhangi bir yerinde muhtemel afet durumlarına karşı hazırlıklı olabilmek amacıyla arama-kurtarma ekibimizi kurduk. Toplamda 60 gönüllü personelimizden oluşan ekibimiz hem teorik hem de uygulamalı saha eğitimlerini de aldılar. Bu eğitimler belli aralıklarla ekibimiz tam anlamıyla hazır olana kadar da devam edecek. İnşallah herhangi bir afet yaşamayız ama herkes her an olmalı. Muhtemel tüm acil durumlarda arama kurtarma ekibimizle vatandaşlarımızın ve ülkemizin hizmetinde olacağız. Ekibe katılan tüm arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum" dedi. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Karatay Belediyesi Karatay Konya Politika Haberler

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

İran'da Cumhurbaşkanı Reisi'nin düşen helikopteriyle ilk temas

İran'da Cumhurbaşkanı Reisi'nin düşen helikopteriyle ilk temas

Ali Koç, takımı toplayıp Rams Park'ta kutlama yaptı! Ortalık bir anda karıştı

Ali Koç, takımı toplayıp Rams Park'ta kutlama yaptı! Ortalık bir anda karıştı

Bakmadan Geçme

Şampiyon kim olacak? Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak? Villarreal Real Madrid maç özeti ve golleri izle! (ARDA GÜLER'İN GOLLERİ) Real Madrid maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY'IN TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE'NİN TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri!
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title