Haberler

Bakan Fakıbaba, Memleketinde Zılgıt ve Meşalelerle Karşılandı

Politika Haberleri

Bakan Fakıbaba, memleketinde zılgıt ve meşalelerle karşılandıŞANLIURFA - Kabine değişikliği sonrası Faruk Çelik'in yerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan ve memleketi Şanlıurfa'ya bakan olduktan sonra ilk ziyaretini gerçekleştiren Ahmet Eşref Fakıbaba, havaalanında yoğun bir...

Bakan Fakıbaba, memleketinde zılgıt ve meşalelerle karşılandı

ŞANLIURFA - Kabine değişikliği sonrası Faruk Çelik'in yerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan ve memleketi Şanlıurfa'ya bakan olduktan sonra ilk ziyaretini gerçekleştiren Ahmet Eşref Fakıbaba, havaalanında yoğun bir kalabalık tarafından karşılandı. Kalabalık Bakan Fakıbaba'yı sloganlar eşliğinde karşılanırken kadınlar zılgıt çekti, Şanlıurfaspor taraftarları ise meşale yaktı.

Kabine değişikliği sonrası Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'in yerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Ahmet Eşref Fakıbaba, bakan olduktan sonra memleketi Şanlıurfa'ya ilk ziyaretini gerçekleştirdi. Saat 15.45 uçağıyla Gap Havalimanına inen Fakıbaba, yoğun bir kalabalık tarafından karşılandı. Uçaktan indikten hemen sonra Fakıbaba'nın omuzlarına Türkmenler Derneği Şanlıurfa Başkanı Hasan Çay tarafından Türkmen atkısı takıldı. Bakan Fakıbaba'yı, Vali Abdullah Erin ile birlikte milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasiler, kurum müdürleri, belediye başkanları ve vatandaşlar karşıladı.

Zılgıt ve meşalelerle karşılandı

Bakan Fakıbaba'yı dışarıda pankartlarla bekleyen kadınlar zılgıt çekerken Şanlıurfaspor taraftarları ise meşaleler yaktı. Sloganlar atan kalabalık "Adamın hası, memleketine hoş geldin" ve "Helal olsun sana Fakıbaba" diye tezahüratta bulundu. Kalabalığın arasında ilerlemekte güçlük çeken Fakıbaba, hemşehrilerinin gösterdiği yoğun ilgiden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Ahmet Eşref Fakıbaba Şanlıurfaspor Faruk Çelik Politika Güncel Haberler

title