Nike Halı Saha Ligi Başladı
Haberler » Yerel » Nike Halı Saha Ligi Başladı - Haberler

Nike Halı Saha Ligi Başladı

Malatya'da Nike Halı Saha Ligi, düzenlenen törenle başladı.

Nike Halı Saha Ligi Başladı

'da Halı Saha Ligi, düzenlenen törenle başladı.

ve Nike tarafından bu sene altıncısı organize edilen Nike Halı Saha Ligi, Malatya'da başladı. Ligin başlamasıyla ilgili Ayyıldız Halı Saha'da açılış töreni düzenlendi. Törene; TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, Malatya Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürü Mustafa Sadi , MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir ve Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen, İl Hakem Kurulu Başkanı Akın Kaan Öz ve TÜFAD Malatya Şubesi 2. Başkanı Muharrem Zeyno'nun yanı sıra idareci ve ligde yer alan takımların sporcuları katıldı.

Açılış töreninde konuşan Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) Başkanı Seyfullah Özdemir, "Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün çok büyük gayretleri neticesinde bu turnuva, Malatya'da çok güzel bir şekilde gerçekleştirilecektir" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi ise, Malatya'da yoğun bir katılımla Nike Halı Saha Ligi'nin düzenlendiğini kaydederek, "Çok sayıda gencimizin bir araya getirilerek, spor yaptırılması her türlü takdirin üzerindedir. Ligin, Malatya2mız için hayırlı olmasını diliyorum. Katılım anlamında 3 takımla Türkiye rekorunu kaçırmışız. Ben önümüzdeki yıl Malatya'nın, Türkiye rekorunu yakalayacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı da, Nike Halı Saha Ligi'ne katılımda Malatya'nın İstanbul'dan sonra ikinci sırada yer aldığını vurguladı.

Turnuvaya katılan sporculara da seslenen Fındıklı, "Sevgili gençler, duruşunuzdan ve enerjinizden enerji aldık. Bizlerde dinamizm verdiniz. İnşallah bu turnuvada, birbirinizi kırmadan, centilmence mücadele edeceksiniz. Galip kim olursa olsun sonunda dostluk kazansın" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir ve Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen penaltı atışı yaparak, ligi başlattılar. - MALATYA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler