Mersin'de PKK'lı Cenazesinde Emniyet Müdür Yardımcısı Bıçaklandı
Haberler » Güncel » Haber

Mersin'de PKK'lı Cenazesinde Emniyet Müdür Yardımcısı Bıçaklandı

Operasyonda Öldürülen 4 PKK'lıdan Biri Olan 29 Yaşındaki 'tayhan Umut' Kod Adlı Cemil Nayman'ın Cenazesinin Toprağa Verileceği Mersin'deki Bazı Mahallelerde Esnaf Kepenk İndirdi.

Mersin'de PKK'lı Cenazesinde Emniyet Müdür Yardımcısı Bıçaklandı

TUNCELİ'de 2 askerin şehit edildiği operasyonda öldürülen 4 PKK'lıdan biri olan 29 yaşındaki 'Tayhan Umut' kod adlı Cemil Nayman'ın cenazesinin toprağa verileceği Mersin'deki bazı mahallelerde esnaf kepenk indirdi.

Tunceli'nin Ovacık İlçesi'ne bağlı Garipuşağı Köyü kırsalında 13 Ekim'de eylem hazırlığı yapan bir grup PKK ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Jandarma Uzman Çavuş Yasin Mergen ile Er İbrahim İşca şehit olmuş 4 terörist de ölü olarak ele geçirilmişti.

Teröristlerden Muş doğumlu 'Tayhan Umut' kod adlı Cemil Nayman'ın cenazesi dün ailesine teslim edildi. Cenaze, karayoluyla önce Adana'ya oradan da Mersin'e getirildi. Bu nedenle özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan göç eden ailelerin ağırlıkta yaşadığı Şevket Sümer, Güneş, Hal ve Kurtali mahallelerinde esnafın büyük çoğunluğu kepenk indirdi. Mahallelerde polis geniş güvenlik önlemi aldı.

Teröristin cenazesi Yenişehir Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI BIÇAKLANDI

PKK'lı 'Tayhan Umut' kod adlı Cemil Nayman'ın cenazesi ÖNCE Kurtali Mahallesi'ne getirildi. Burada toplanan yaklaşık 2 bin kişi, PKK lehine sloganlar atarak cenazeyi Güneykent Mezarlığı'na götürmek üzere yola çıktı. Selen Kavşağı'na gelindiğinde konvoyu sivil kıyafetlerle takip eden Emniyet Müdür Yardımcısı Anadolu Atayün ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Hikmet Bulak, bir anda kalabalığın arasında kaldı. Kalabalık, müdürlere bıçak, taş ve sopalarla saldırdı. Saldırı sırasında Hikmet Bulak, göğsünden ve bacağından bıçaklandı. Anadolu Atayün ile 1 polis memuru da başından darp edildi. Bölgede önlem alan polisler tarafından kalabalığın elinden kurtarılan emniyet müdür yardımcıları ile polis memuru Mersin Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Hayati tehlikesi bulunan Hikmet Bulak ameliyata alındı. Kan kaybeden Bulak için polis telsizlerinden kan anonsu yapıldı. Bir çok polis, müdürlerine kan vermek için hastaneye akın etti.