Maçın Ardından

Maçın Ardından

Ziraat Türkiye Kupası Finalinde Fenerbahçe'yi 3-1 Mağlup Eden Trabzonspor, Bu Sezon Kupa Mücadelesinde Ortaya Koyduğu Performansla 3 Milyon 225 Bin Dolar Kazandı

Maçın Ardından

Ziraat Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe'yi 3-1 mağlup eden Trabzonspor, bu sezon kupa mücadelesinde ortaya koyduğu performansla 3 milyon 225 bin dolar kazandı.

Kupada (B) Grubu'ndaki maçlarının ardından, çeyrek ve yarı finalleri geçen bordo-mavililer, finale gelene kadar toplam 1 milyon 725 bin dolar elde etti.

Finalde rakibini yenerek kupanın sahibi olan Trabzonspor, 1 milyon 500 bin dolar daha alarak toplamda 3 milyon 225 bin dolar kazanca ulaştı.

Kupaya grup maçlarından itibaren katılarak (B) Grubu'nda yer alan Trabzonspor, ödül yönetmeliği gereği, gruba katılım, 3 galibiyet ve grup ikinciliğiyle toplam 500 bin dolar kazandı.

Çeyrek finale katılım, 1 galibiyet, 1 beraberlik ve tur atlama pirimi olarak 575 bin dolar daha alan Trabzonspor, kazancını 1 milyon 75 bin dolara çıkardı.

Yarı finale katılım, 1 galibiyet ve tur atlama primi olarak 650 bin dolar daha kazanan bordo-mavililer, finale gelene kadar toplam 1 milyon 725 bin dolarlık kazancı hanesine yazdırdı.

Trabzonspor, kupa sahibi olarak da 1 milyon 500 bin dolar daha elde ederek kazancını 3 milyon 225 bin dolara çıkardı.

(ORH-MSA-SÇ) - TRABZON

Kaynak: AA