Linden: "Ada'nın Geleceği Ortak Bir Gelecek Olmalı"

Linden: "Ada'nın Geleceği Ortak Bir Gelecek Olmalı"

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (Akpm) Başkanı Rene Van Der Linden, Kıbrıs'taki Temasları Kapsamında Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları ve Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Eleni Mavru ile Ortak Toplantı Yaptı.

Linden:

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Rene van der Linden, Kıbrıs'taki temasları kapsamında Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları ve Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Eleni Mavru ile ortak toplantı yaptı.

Rene van der Linden, "Bu mükemmel adanın geleceğinin, ortak bir gelecek olması şart" dedi.

Linden, vatandaşlar için en iyinin ortak bir gelecek olduğunu ve işbirliğiyle yardımlaşmanın buna ulaşmanın en iyi yolu olduğunu kaydetti.

Linden, ''İşbirliğinin temeli güvendir. Güven, sorunları çözer. Sorunları çözmek için tarafların ödünler vermesi, ama bunu doğru bir ruhla, hizmet edilen halkın çıkarına doğru bir ruhla yapması gerekir'' dedi.

Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Eleni Mavru da, iki taraf olarak AKPM'nin ortak çabaları desteklemesi yönünde hemfikir olduklarını belirterek, Lefkoşa'da işbirliği için istek olduğunu söyledi.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları ise, iyi bir toplantı yaptıklarını belirterek, bugünden itibaren temasların sürmesini ve iki halk için ortak projeleri yaşama geçirebilmeyi dilediğini söyledi.

Kaynak: AA