Kütahya'da Liseler Arası Güreş Müsabakaları

Kütahya'da Liseler Arası Güreş Müsabakaları

Gediz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Güreş Takımı, Kütahya'da Yapılan Liseler Arası Güreş Müsabakalarında 4 Şampiyonluk Kupası Aldı ve 15 Birincilik Elde Etti

Kütahya'da Liseler Arası Güreş Müsabakaları

Gediz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi güreş takımı, Kütahya'da yapılan liseler arası güreş müsabakalarında 4 şampiyonluk kupası aldı ve 15 birincilik elde etti.

Liseler arası güreş müsabakaları 21-24 Aralık tarihleri arasında Kütahya'da gerçekleştirildi. Yıldız ve gençler kategorilerinde 4 şampiyonluk kupası alan ve 15 birincilik elde eden Gediz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile il üçüncüsü olan Anadolu İmam Hatip Lisesi sporcuları, ilçenin gurur kaynağı oldu.

Gediz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden gençler greko-romen dalda Mustafa Zeybek, Murat Uluyurt ve Halil Keskin, gençler serbest dalda Samet Köse, Ferhat Murat Ergöçmen, Hasan Güneş, Rıza Güzelyurt, Ceyhun Mavi ve Sadettin Kaptan, yıldızlar serbest dalda Levent Çam, Musa Güven, Ali Topaloğlu ve Emrullah Coşkun, yıldızlar greko-romen dalda Murat Karaduman ve Kamil Çetin, gençlerde Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesinden Resul Kartal, il birinciliklerini kazandı.

Kütahya il birincisi olan ve 4 dalda verilen şampiyonluk kupasını Gediz'e taşıyan 16 güreşçi, Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ile İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy tarafından ödüllendirildi.

Şampiyonları başarılarından dolayı tebrik eden Çorumluoğlu, Uşak ve Manisa illerinde yapılacak bölge elemeleri ve grup birinciliği müsabakalarına iyi hazırlanarak daha güzel sonuçlar elde etmelerini temenni etti. Her zaman eğitim, kültür ve spor faaliyetlerini desteklediklerini ifade eden Çorumluoğlu, 16 şampiyon güreşçiye birer mayo ve spor ayakkabısı hediye etti.

(MA-SDT-MHD) - KÜTAHYA