Haberler

Bodrum'da Türk Mutfağı Haftası kutlaması

Güncelleme:

Bodrum'da Türk Mutfağı Haftası kutlaması Lokum pilavı, keşkek ve pelte ikramı yapıldı 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası sebebiyle Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen etkinlikte vatandaşlara lokum pilavı, keşkek ve pelte ikramı yapıldı.

Bodrum'da Türk Mutfağı Haftası kutlaması

Lokum pilavı, keşkek ve pelte ikramı yapıldı

MUĞLA - 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası sebebiyle Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen etkinlikte vatandaşlara lokum pilavı, keşkek ve pelte ikramı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde, Cumhurbaşkanlığının himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinesiyle bu yıl ilk kez gerçekleştirilen 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası, Bodrum'da kutlanıyor.

İskele Meydanı'ndaki kutlamalara Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Belediye Başkan Vekili Tamer Mandalinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şef Özlem Mekik'in sunduğu kutlamalarda Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü folklor ekibi, halkoyunları gösterisi sundu. Gösteriyi, meydandan geçen yerli ve yabancı turistler ilgiyle izledi, cep telefonları kameraları ile o anları kayıt altına aldı.

Etkinliğe katılan vatandaşlara Yalıkavak Aşçılık Kursu tarafından yapılan 250 kişilik lokum pilavı, keşkek ve mis çiçekli pelte ikram edildi. Etkinlikte konuşan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, gastronomi turizminin önemin vurgu yaparak şunları dile getirdi:

"Biliyorsunuz gastronomi turizmi yeni bir ivme kazandı. Özellikle salgın sürecinde insanlar dışarı çıkamayınca yediklerin lezzetlerin ne kadar kıymetli ve önemli olduğunu anladılar. Klasik turizmin yanında alternatif turizmin en önemlilerinden biri gastronomi turizmi. İnsanlara yeni lezzetleri tadabilmek için kıtalar aşıyorlar, yeni memleketlere gidiyor, yeni insanlarla tanışıyorlar. Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Hanım, Türk mutfağı açısından tüm Türkiye'de böyle bir start verdi. Bütün iller yarışıyor, herkes kendi mutfağının öne gelen lezzetlerini tanıtmaya, bu vesileyle bölgelere insanları çekmeye çalışıyorlar. Biz de Bodrum olarak turizmde önde olan ilçelerden bir tanesiyiz. Bu avantajımızı, gastronomimizdeki gücümüzle beraber daha da kuvvetlendirip gelen turistleri arttırmaya, daha iyi tanıtmaya gayret gösteriyoruz."

Türk Mutfağı Haftası çerçevesinde 25 Mayıs Çarşamba günü kortej yürüyüşü, halkoyunları gösterileri, şeflerin sunumları, söyleşiler ve yöresel halk müziği sanatçılarının konseri gerçekleştirilecek.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Bodrum Muğla Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title