Haberler

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nde 'Yüz'de Yüz Birlikte Var Olmak' Sergisi Açıldı

Güncelleme:

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında, 100 sanatçının ürettiği özgün eserlerin yer aldığı 'Yüz'de Yüz Birlikte Var Olmak' sergisi, Atatürk Kültür Merkezi'nde açıldı. Sergi, birlikte var olmak, toplumsal uyum, hoşgörü, saygı, iş birliği ve empati gibi değerleri işleyen resim ve heykel çalışmalarını sanatseverlerle buluşturuyor.

100 sanatçının ürettiği özgün eserler, Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında "Yüz'de Yüz Birlikte Var Olmak" sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) açılan sergideki resim ve heykel çalışmaları, birlikte var olmak, toplumsal uyum, hoşgörü, saygı, iş birliği ve empati gibi değerleri işliyor.

Etkinliğe ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan sergi yöneticisi Beste Gürsu, AKM'nin 2021'deki açılışının ardından "birlikte var olmak" temasını işlemeye başladıklarını belirterek, "AKM'nin uluslararası platformda dünyanın en önemli kültür merkezlerinden biri olması sebebiyle kucaklayıcı kimliğine bir katkı sağlayarak birlikte var olmak bir marka değerine ulaşmış durumda. Bu ikinci etkinliğimiz, umarım bundan sonra da devam eder." dedi.

Gürsu, serginin Cumhuriyetin 100. yılına atfen hazırlandığının altını çizerek, "Proje kapsamında farklı jenerasyonlardan ve çağdaş sanatın farklı disiplinlerinden 100 sanatçı bir araya geldi." diye konuştu.

"100 sanatçı, 256 eser"

Projeye katılan sanatçıların tuval bazında 60x60 santimetre eserler ürettiklerini vurgulayan Gürsu, "Sanatçılarımızın hepsi anonim nitelikte eser üretti yani herhangi bir ünlüye ait eserler değil. Bu, onların sanatlarındaki olgunluğu ve yansıtmak istediği kimlikleri bize en iyi şekilde gösteriyor." değerlendirmesinde bulundu.

Beste Gürsu, projeye dahil olan heykellerin ise tamamen figüratif çalışmalar olduğuna vurgu yaparak, heykellerin bir kısmının AKM Galeri'de, bir kısmının da AKM'nin dış mekanlarında izlenebileceğini söyledi.

100 sanatçının ürettiği 256 eserin görülebildiği sergi, 30 Ekim'e kadar AKM'de ziyarete açık olacak.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Beyoğlu Turizm Kültür Sanat Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title