Konaklı Belediyesi'nden Örnek Davranış

Konaklı Belediyesi'nden Örnek Davranış

Alanya'nın Konaklı beldesinde Belediye Başkanı Abdullah Sönmez, iftar yemeklerini bu yıl iptal ederek, yemek masrafı olan 20 bin TL'yi Somali'ye gönderdiklerini açıkladı.

Konaklı Belediyesi'nden Örnek Davranış
15.08.2011 17:20 | Son Güncelleme: 15.08.2011 17:20

Alanya'nın Konaklı beldesinde Belediye Başkanı Abdullah Sönmez, her sene Ramazan ayının ikinci haftasından itibaren başlayan iftar yemeklerini bu yıl iptal ederek, yemek masrafı olan 20 bin TL'yi Somali'ye gönderdiklerini açıkladı.

Belediye Başkanı Sönmez, gazeteciler yaptığı açıklamada, her yıl Ramazan ayının ikinci haftasından itibaren beldedeki 4 mahallede toplu iftar yemekleri düzenlediklerini kaydetti. Somali'de yaşanan açlık ve susuzluk nedeniyle insanların hayatlarını kaybettiklerini görünce bu yılki iftar yemeklerini iptal ettiklerini anlatan Sönmez, yemekler için harcayacakları 20 bin TL'yi Somali'ye göndermeye karar verdiklerin ifade etti.

Kararı, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla birlikte aldıklarına dikkati çeken Sönmez, alınan karara belde halkının da destek verdiğini kaydetti.

Sönmez, şöyle konuştu:

"Somali'de açlık tehlikesindeki başta çocuklar olmak üzere insanlara yardım etmek bir insanlık görevi. Ramazan ayı Müslümanların dayanışma ve yardımlaşma duygularının en üst seviyeye çıktığı mübarek bir aydır. Türkiye olarak Afrika ülkelerine destek çıkmak için seferber olduk. Antalya Valiliği'nin genelgesi doğrultusunda bu kararı aldık. Somali'ye gönderdiğimiz yardımın diğer beldelere de örnek olmasını ve aynı davranışı gerçekleştirmelerini bekliyoruz. "

Başkan Sönmez daha sonra Alanya Kaymakamlığı'na giderek Kaymakam Doğan'a yardım makbuzunu teslim etti.

- ANTALYA

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title