Kayseri'de 1. Uluslararası Azerbaycan-kayseri Erciyes Boks Turnuvası

Kayseri'de 1. Uluslararası Azerbaycan-kayseri Erciyes Boks Turnuvası

Kayseri'de Türkiye Boks Federasyonu ve Boks İl Temsilciliği Tarafından Düzenlenen 1. Uluslararası Azerbaycan-kayseri Erciyes Boks Turnuvası Start Aldı.

Kayseri'de 1. Uluslararası Azerbaycan-kayseri Erciyes Boks Turnuvası

Kayseri'de Türkiye Boks Federasyonu ve Boks İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Azerbaycan-Kayseri Erciyes Boks Turnuvası start aldı.

İki gün sürecek olan Birinci Uluslararası Azerbaycan-Kayseri Erciyes Boks Turnuvası'nın ilk günü, Kocasinan Belediyesi KASKİ Spor Tesisleri'nde 16 değişik branşlardaki sporcuların müsabakaları ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sporcular el sıkışarak birbirlerine başarılar diledi. Turnuva hakkında bilgiler veren Kayseri Boks Temsilcisi Mustafa Demirel, ilki düzenlenen Uluslararası Azerbaycan-Kayseri Erciyes Boks Turnuvası ile hedeflerinin gelecek yıllarda Türk Cumhuriyetleri'nin de katılacağı mini bir ulusal olimpiyat düzenlemek olduğunu söyledi.

Türkiye Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Hasetçi ise bugün başlayan turnuvaya katılımın yoğun olmasına sevindiklerini belirterek, "Bu turnuva ile Kayseri ile Azerbaycan arasında bir gönül köprüsü kurmak istedik. İleriki zamanlarda bütün Türk Cumhuriyetleri'nin katılımı ile olimpiyatlar düzenlemek için çalışacağız" dedi.

Turnuvanın 21 Haziran Cumartesi günü Develi Spor Salonu'nda devam edeceği belirtilirken, turnuvaya katılan sporculara altın verileceği öğrenildi.

Turnuvanın açılış müsabakasına, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Süleyman Korkmaz ve çok sayıda boks sever katıldı.

(İA-YS-Y) 20.06.2008 21:09 TSİ